İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GAZETELER
GAZETELER
GÜNLÜK BURÇLAR
GÜNLÜK BURÇLAR
Yazı Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 12:21
 
Fantazi Arıyoruz
Mükremin Çetinoğlu
m.cetin.oglu@hotmail.com
 
 
Bir zat-ı muhteremin bir televizyon kanalında çöp kokan söylemleri ile ilgili dün kaleme aldığım yazımı şöyle bitirmiştim.
 
“... partisinin bu zat-ı muhterem için nasıl bir tutum izleyeceğini merakla bekliyoruz..”
 
Yazının üzerinden 24 saat dahi geçmemişti ki; zat-ı muhteremin partisinden oldukça yetkili başka bir zat-ı muhterem, diğer tüm zat-ı muhteremlerin oynadığı üç maymun tiyatrosunu bozarak merakımızı oldukça giderdi sağolsun.
 
Bu zat-ı muhterem de diğer zat-ı muhterem gibi MHP’yi hedef aldı ve vatandaşa “fantazi aramayın” diyerek çıkıştı.
 
Oldukça yetkili bu zat-ı muhteremin “fantazi” kelimesi ile bizim bilmediğimiz bir fantazisi olacak ki; kendisi bu kelimeyi oldukça sık kullanıyor. Geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde de gene MHP’yi kastederek bu kelimeyi kullanmıştı.
 
Söz konusu bu zat-ı muhterem sözlerine şöyle devam ediyor:
“İşte böyle söyleyenler var duyuyorum. İttifakı partisi ha buna ver ha ona ver. Öyle bir şey yok. Ha bu ha bu yok. Yanlış yaptıktan sonra her hangi sorunu çözmek için bizim yanımıza gelmeyin. Seçilecek başkanın, hükûmetle aynı çalışma stiline sahip olması hizmetlerin kalitesi ve gerçekleşmesi açısından çok önemlidir. Adaylık sürecinden memnun olmayanlar olabilir. Pire için yorgan yakılmaz.”
 
Şimdi bu zat-ı muhtereme sormak gerek..
 
“Pire için yorgan yakılmaz” diyorsun. Peki bir belediye kazanabilme adına Cumhur İttifakı ruhuna halel getirmenin adı nedir?
 
“Yanlıştan sonra bizim yanımıza gelmeyin. Seçilecek başkanın, hükûmetle aynı çalışma stiline sahip olması hizmetlerin kalitesi ve gerçekleşmesi açısından çok önemlidir” diyorsun. Bu vatandaşı tehdit etmek onlara aba altından sopa göstermek değil de nedir?
 
Sorularıma cevap alırmıyım?
Hayır..
 
Peki şaşırdım mı?
Tabi ki hayır..
 
Çünkü; bu zat-ı muhteremden  aksi bir söylem bekleyemezdim. Bu zat-ı muhteremin MHP’yi hedef alması, Cumhur İttifakını “balta”lamaya çalışması kadar tabii bir tutum olamazdı.
17-25 Aralık’tan sonra “Paralel devlet değerlendirmesinin gerçekçi olmadığını düşünüyorum.” diyen biri için MHP düşmanlığı çok anlaşılır bir davranış. Sizce de değil mi?
 
Etiketler: Fantazi, Arıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı