Yazı Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 01:29
 
Ey Rize, Ne Mutlu Size!
Mükremin Çetinoğlu
m.cetin.oglu@hotmail.com
 
 

Geçen hafta yaptığımız haberde Rize milletvekillerinin TBMM’deki karnelerini ortaya koymuştuk.

 

Kısa bir hatırlatma yapalım isterseniz. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinden bugüne kadar geçen yaklaşık 20 aylık süreçte Rize milletvekillerimiz Hayati Yazıcı ve Muhammed Avcı’nın genel kurulda veya komisyonlarda yapmış oldukları konuşma sayısı “SIFIR”.

 

Bir diğer vekilimiz Osman Aşkın Bak ise genel kurulda 5 kez, komisyonlarda ise toplam 10 kez söz almış. Fakat bu konuşmalardan CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun çay ile alakalı verdiği önergedeki iddialara cevap vermek için olanını çıkardığımızda hiç biri Rize’yi veya Rizelilerin sorunlarını ilgilendirmiyor.

 

Bu da doğal olarak aklımıza Rizelinin hiçbir sorunun olmadığını getiriyor.

 

Ey Rizeliler!

 

Ne mutlu sizlere ki hiçbir sorununuz yok.

 

Her şey güllük gülistanlık.

 

İşsizlik yok.

 

Esnaf halinden memnun.

 

Dükkanlar kum gibi müşteri ile dolu.

 

Ay sonunu nasıl getireceğiz diye bir dert yok.

 

Toplanan çayın özel sektöre yok pahasına satılması diye bir mecburiyet yok.

 

İstimlak ve kamulaştırmalardan mağdur olan yok.

 

Yatırımların biri bitiyor öbürü başlıyor.

 

Bu şehirde vekillik yapanların da milletin meclisinde konuşma yapmalarını beklemek anlamsız zaten. Ne konuşacaklar ki?

 

Böyle sorunsuz bir şehirde sorunsuz sorunsuz yazımı yazarken aklıma komşumuz Trabzon geldi. “Acaba 4 bakanlı Trabzon da bizim gibi dertsiz, tasasız mıdır?” diye düşündüm. Sonra yaşadığım üzüntüyü sizlere anlatamam. Biz burada bir elimiz yağda bir elimiz balda yaşarken komşumuz Trabzon’un sıkıntıları meğer bitmek bilmiyormuş.

 

İktidar partisinin Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Muhammet Balta ve Salih Cora, genel kurulda toplam 30, komisyonlarda ise 77 kez söz almış. Bu konuşmaların çok önemli bir kısmı ise Trabzon ile alakalı. Vekiller Trabzonspor’a yapıldığını iddia ettikleri hakem hatalarından tutun da Tonya’daki taş ocağına kadar birçok konuda söz almışlar, konuşma yapmışlar.

 

Ne yalan söyleyeyim. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” diyen bir peygamberin ümmeti olarak Trabzonlular adına çok üzüldüm.

 

Sonuç olarak sizlerde uygun görürseniz eğer Sn. Cumhurbaşkanımızdan naçizane bir istekte bulunmak istiyorum.

 

Sn. Cumhurbaşkanım. Sizin de birer evladı olduğunuz Rizemizin bir sorunu mevcut değildir. Hemşerileriniz hayatlarından gayet memnun bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Takdir edersiniz ki; milletvekillerinin asli görevi vekil oldukları şehrin sorunlarına çözüm getirmektir. Bunun içindir ki; şehrimizde milletvekiline ihtiyacımız yoktur. Sizden 2023’te yapılması planlanan genel seçimlerde şehrimizde seçim yapılmamasını ve milletvekili çıkarılmamasını talep ediyoruz. 3 milletvekilliğinin düşürülmesi ile oluşacak olan aylık 66.600 TL’lik maaş bedelinin de Trabzonlu komşularımızın sorunlarına bir nebze olsun katkı olması nedeniyle kendilerine yardım amaçlı kullanılmasını arzu ediyoruz.

 
Etiketler: Ey, Rize,, Ne, Mutlu, Size!,
Yorumlar
Haber Yazılımı