Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 02:39
 
Twitter O Hesapları Kapatacak!
Twitter, “kamusal müzakereye zarar verdikleri” gerekçesiyle organize olduğunu tespit ettiği devlet destekli siyasi operasyonel hesapları kapatmaya başladığını duyurdu.
Teknoloji Haberi
Twitter O Hesapları Kapatacak!

Twitter, “kamusal müzakereye zarar verdikleri” gerekçesiyle organize olduğunu tespit ettiği devlet destekli siyasi operasyonel hesapları kapatmaya başladığını duyurdu. Şirket, bu kapsamda Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’nin Yemen’deki etkinliğini artıran 5 bin 350 hesabı kapattığını açıkladı.

 

Twitter Safety hesabından yapılan açıklamalarda, Twitter’ın dünyanın birçok bölgesinde son iki yıldır operasyonel olduğunu tespit ettiği hesapları kapattığını duyurdu.

 

Yapılan açıklamanın devamında, geçtiğimiz yılın sonuna doğru, Sırbistan'ın iktidar partisini ve liderini tanıtmak için çalışan 8 bin 558 koordineli çalışan hesapları belirleyerek kapattığını hatırlattı.

 

Öyle ki FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz’ün kullandığı konuşulan, “Simge Ekici” takma adlı twitter hesabı da bunlardan biri.

 

Hesap Twitter’ın bu açıklamasının ardından, “Belli bir süre aranızda olamayacağım. Her şeyin başı sağlık. Umudumuzu koruyacağız. Gün doğmadan neler doğar” ifadelerini paylaştı. Daha sonra da sağlık nedeniyle sosyal medyada olamayacağını dile getirmesi dikkat çekti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Twitter, O, Hesapları, Kapatacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı