Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 23:33
 
THK Rize Şubesi’nden “Kurban Derisi Toplama” Kampanyası
Türk Hava Kurumu (THK) Rize Şube Başkanı Mehmet Demir ‘Milletimizin, kurumumuza gösterdiği teveccühe teşekkür ederiz' dedi.
Rize Haberleri Haberi
THK Rize Şubesi’nden “Kurban Derisi Toplama” Kampanyası

2017 yılında kapandıktan sonra yeni bir yönetimle 2018 yılının Nisan ayında tekrar açılan THK Rize, bu yıl ana faaliyetleri için hayati öneme sahip olan ‘Kurban Derisi’ toplama faaliyeti için hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Temin edilen 5 araç ve eleman ile Rize Şubesinin sorumluluk alanında gerçekleştirilecek olan deri toplama çalışmalarında geçen yıllara göre önemli bir artış sağlamayı hedeflediklerini söyleyen THK Rize Şube Başkanı Mehmet Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “öncelikle bize destek olan vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ederiz. 2019 Yılı için hedefimiz ulaşamadığımız saha bırakmamaktır. Araçlarımızla ve üzerinde THK amblemli yelek giyen görevlilerimizle bayramın 1. Günü sahada olacağız. Bağışçılarımızdan ricamız derileri yüzerken dikkat etmeleridir. Toplanan kurban derilerinden elde edilen gelirin havacılık faaliyetlerinin sürdürülmesinde kullanılacağını belirterek, “Gençlerimize istikbalin mesleği olan havacılığı sevdirmek, onlara yeni ufuklar açmak, Türkiye’nin kalkınmasına destek vermek için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kurban Bayramının 1. ve 2. Günü THK Rize Şubesinin açık olacağını, Rize Belediyesi tarafından tespit edilen kesim alanında stant açılacağını, ayrıca sorumluluk alanımızda 5 araçla bağış toplanacağını belirten Başkan Demir ’isteyen bağışçılarımız kurban derilerini kendi araçlarıyla şubemize de teslim edebilir bu konuda tüm hazırlıklarımızı tamamladık’dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: THK Rize şubesi, Mehmet Demir Rize, Türk Hava Kurumu Rize
Yorumlar
Haber Yazılımı