Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 21:53
 
Selim Metin’den İddialara Tepki
Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Rize'de bir gazetede çıkan iddialara sert tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
Selim Metin’den İddialara Tepki

MHP’li Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Rize'de yayın yapan yerel bir gazetede çıkan 3 memur ve 3 kadrolu işçi zorunlu izne çıkarılarak emekliye zorlanıyor iddialarına sert tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Metin, haberlerin asılsız ve iftira olduğunu, bunun nedenini araştırdıklarını ve tüm hukuksal haklarını kullanarak yargı önünde hesaplaşacaklarını dile getirdi.

 

"Belediye Uygun Gördüğünde İzine Çıkarır."

Hiçbir belediye personelinin aleyhinde herhangi bir şey yapmadıklarını ifade eden Metin, sadece uygun olmayan davranışlarından dolayı bazı memurları izine ayırdıklarını söyleyen Metin, “İzine ayırmamızın tek nedeni var.  Ben göreve geldiğimde 5 yıl izin kullanmayan personel vardı. Bir personel 5 yıl izin kullanmaz mı? Biz bunları peyderpey izine ayırdık. Bazı arkadaşlarımızda da uygunsuz hareketler oldu. Bizim aleyhimizde veya belediyemizi küçük düşürecek hareketlerde bulunduğu için biz bunları bölüm bölüm izine ayırdık. Şimdi onlar gelecek diğerleri izine çıkacak. Kendi isteğiyle izin olmaz. Belediyenin sitemi vardır. Belediye uygun gördüğünde izine çıkarır.” dedi.

 

"Yatan Elemana Para Verecek Durumda Değiliz"

Hukukun kendilerine tanıdığı tüm imkanları kullanacaklarını aktaran Metin, belediye imkanlarının faydası olmayan personele aktarılarak çarçur edilemeyeceğini ve bu personelin emekli edilmesi için kanuna göre yetkilerinin olduğunu aktardı. Gazete'de çıkan “Belediye başkanı personeli zorla emekli edecek. Emekli olmayanları da doğu illerine geçici görevle gönderecek.” İddialarını hatırlatan Metin, “Kanunun bize verdiği bir yetki var. Biz bu yetkiyi istediğimiz şekilde kullanırız. Belediyeye faydalı olmayan işçilerimiz var. Onları emekli edebiliyoruz. Yatan elemana para verecek durumda değiliz. Düşünün bir yazı işleri müdürü 8.000 TL maaş alıyor. Yaptığı her hangi bir iş yok. Bize faydası yok. Biz o maaşla iki üç tane genç, dinamik eleman alırız. Daha da faydalı olur. Ama biz henüz daha öyle bir karar vermeden gazetelerde böyle bir beyanatı vermek bence suçtur. Hakkımızı arayacağız. Biz hukukun üstüne çıkamayız. Hukuk bize hangi hakkı vermişse onu yapacağız. Derepazarı’nın hizmete ihtiyacı vardır. Bunu kiminle yapacaksak onunla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

 

"Kızgınlığından Dolayı Mı Bunları Yazdı?"

Metin ayrıca gazetede yer alan haberi kaleme alan Faik Bakoğlu’nu kastederek “Faik Bey de bizim tanıdığımız biri. Yıllardır biz bayramlarda Faik Bey’e iş veriyorduk. Son zamanlarda böyle bir şey olmadığı için herhalde o da bize kızgınlığından dolayı mı bunları yazdı? Bilemiyorum. O da kendi sorunudur.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selim, Metin’den, İddialara, Tepki,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı