Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 15:21
 
Sağlıkçılara 'Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı’ eğitimi
Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanelerdeki sağlık çalışanlarına "Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı’’ eğitimi gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Sağlıkçılara 'Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı’ eğitimi

İlimizde Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında ilimizdeki hastanelerde görev yapmakta olan sağlık çalışanlarına 02-04 Nisan 2019 tarihlerinde, Toplum Sağlığı Merkezi ile İlçe Sağlık Müdürlükleri’nde görev yapmakta olan sağlık çalışanlarına 17-19 Nisan 2019 tarihlerinde "Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı’’ eğitimi verildi.

 

1991 yılından bugüne Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” sürdürülmektedir.

 

Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi” öğütlenmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıkçılara, 'Anne, Sütü, ve, Emzirme, Danışmanlığı’, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı