Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 22:24
 
RTEÜ'den Engin Dursun'a Soruşturma Açıklaması!
Sağlık Haberi
RTEÜ'den Engin Dursun'a Soruşturma Açıklaması!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden (RTEÜ) yapılan açıklamayla Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Dursun'un Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından şikayet edildiğini dile getiren bir açıklama yaptı.

 

Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Dursun ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği arasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle soruşturma başlatıldı. Üniversite yönetimine şikayet edilen Dursun hakkıdna başlatılan soruşturma ise sosyal medyada geniş çapta yankı buldu. Rize'de yaşayan bir çok vatandaş ve STK yönetimlerinin Prof. Dr. Engin Dursun'a açılan soruşturmayı kınaması ve eleştirmesi üzerine ise RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından açıklama yapıldı. Konunun muhatabı olmaları nedeniyle şikayetin kendilerine iletildiğini dile getiren dekanlık yönetmelik gereği soruşturmanın açıldığının altını çizdi. 

 

RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, yerel sitelerde Fakültemiz Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Dursun ile ilgili bazı hususların yazılması dolayısıyla aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti ortaya çıkmıştır. 'Kurumlar kanun ve yönetmeliklerle yönetilir ve herkes kanun ve yönetmelikler önünde eşit haklara sahip olup mevzuata göre yükümlülükleri bulunmaktadır. Prof. Dr. Engin Dursun, Fakültemiz Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı olup Fakültemizde ve Eğitim Araştırma Hastahanesinde diğer hekimler gibi görev yapmaktadır. Eğitim Araştırma Hastahanesi Başhekimi ile bir takım sorunlar yaşamış ve başhekim de Dekanlığımıza şikayet dilekçesi vermiştir. Söz konusu şikayet dilekçesi dolayısıyla olayın incelenmesi ve araştırılması için idari soruşturma başlatılmıştır. Herhangi bir kamu kurumunda bir şikayet söz konusu olduğunda yapılması gereken ne ise o yapılmıştır. Yapılan işlem tamamen bundan ibarettir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" .

Kaynak: Editör:
Etiketler: RTEÜ'den, Engin, Dursun'a, Soruşturma, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı