Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 17:07
 
Rizeli Minikler Sinema İle tanıştı!
Yaşam Haberi
Rizeli Minikler Sinema İle tanıştı!

Rize’nin Kendirli beldesindeki Şehit Azim Özdemir Ortaokulu ve Şehit Soner Fazlıoğlu Ortaokulu öğrencileri ilk defa sinema ile buluştu. Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından 120 öğrenci sinema heyecanı yaşadı. İlk defa sinemaya giden öğrenciler heyecandan yerlerinde duramadı. Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Cemil Serdar, ‘’Dernek yönetimimiz ile böyle bir etkinlik yaparak öğrencileri sinema ile buluşturduk. Bunun için çok mutluyuz’’ diye konuştu. 

 

 Kendirli Beldesinde bulunan Şehit Azim Özdemir Ortaokulu ve Şehit Soner Fazlıoğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri ilk defa sinema salonuna girdi. Okullarından öğretmen eşliğinde alınarak sinemaya getirilen 120 öğrenci heyecandan yerlerinde duramadı. İlk defa sinemaya girecek öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Etkinliği düzenleyen Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi dernek başkanı Cemil Serdar, ‘’ Dernek yönetimimiz olarak, ‘’Daha önce sinema etkinliğine katılmamış birçok öğrencimizi sinema ile buluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. 120 öğrencimizi bu etkinlikle beraber sinema ile buluşturmuş olacağız dernek üyelerimizle beraber bu etkinliği düzenlemekten mutluluk duyuyoruz’’ dedi. 

 

‘’BU ETKİNLİKLER ÖĞRENCİLERİN KAYNAŞMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’
Öğrencilerinin sinemaya gidecekleri için mutlu olduğu ve etkinlerin öğrencilerin kaynaşmaları için çok önemli olduğunu vurgulayan Şehit Azim Özdemir Ortaokulu müdür yardımcısı Muhammet Serdar,’’ Bizim beldemizde iki tane ortaokulumuz var. Hep öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmaları bu etkinliklerle sağlanmış oluyor. Bunun için derneğimize teşekkür ediyoruz. İnşallah bu etkinlikler son olmaz devam gelir’’ diye konuştu.


HAKKÂRİ’DEN GELDİ İLK FEDA SİNEMA SALONUNA GİRDİ

Beldeye Güneydoğu Anadolu Bölgesinden gelen öğrencilerden Musa Sademşin, ilk defa sinemaya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, ‘’ Hakkâri’de sinem vardı. Ama biz hiç gidemedik. Bende çok merak ediyordum. Çok heyecanlıyım’’ dedi. 

 

 Öğrencilerden Hakan Erenler de ‘’Sinemaya geldiğimiz için çok heyecanlıyım. Hakkari’den geldim buraya okumaya, sinemaya gideceğimiz için çok heyecanlıyım. İzleyeceğimiz filmi yeni duyuyorum gelmek de istiyordum. Buraya geldiğim için çok mutluyum’’ diye konuştu. 


Öğrencilerden Yasemin Özçelik, ‘’ ilk defa sinemaya geliyorum çok heyecanlıyım. İlk defa sinemaya gideceğimizi öğrendiğimde çok heyecanlandım, çok sevindim’’ dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Minikler, Sinema, İle, tanıştı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı