Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 22:43
 
Rizeli Eğitimciler Anıtkabir'e Yürüdü!
Eğitim İş üyeleri 3 Mart Devrim Yasalarının Kabülü yıldönümü nedeniyle Ankara'da Birinci Meclis'ten Anıtkabir'e bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sendikanın direnişi sonucu gerçekleşen bu yürüyüşle OHAL'den sonra Valilik tarafından yasaklanan sendikal bir eyleme izin verilmiş oldu.
EĞİTİM Haberi
Rizeli Eğitimciler Anıtkabir'e Yürüdü!

Eğitim İş üyeleri, 3 Mart Devrim Yasalarının Kabülü nedeniyle Ulus'taki Birinci Meclis önünde bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan grup üyeleri daha sonra Anıtkabir'e yürümek istedi. Ancak polis yürüyüşe izin vermedi.

Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, polisle konuşarak yürüyüşe izin verilmesini talep etti. Polis ise pankartların, flamaların ve önlüklerin kaldırılmasını istedi.

Güvenlik şube amiri ise valiliğin kesin olarak yürüyüşü yasakladığını iletti. Flama ve önlüklerle yürüyemeyeceklerini tekrarladı.

Grup, "Öğretmene değil, tarikata barikat" sloganları attı.

Sendikanın direnmesi sonucu flamalar kaldırılarak, sadece önlüklerle yürüyüş yapılmasına izin verildi.

OHAL'den beri bir ilk

Eğitim İş'in Anıtkabir'e ulaşmasıyla tamamlanan yürüyüş Ankara'da bir ilk olma özelliği taşıyor. OHAL'den beri ilk defa Ankara'da Valilik tarafınfan yasaklandığı belirten sendikal bir yürüyüşe izin verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Eğitimciler, Anıtkabir'e, Yürüdü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı