Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 00:40
 
Rizeli Abi Kardeşten Duygulandıran Hareket!
Yaşam Haberi
Rizeli Abi Kardeşten Duygulandıran Hareket!

Rizeli Bedirhan ve Eymen Şişman kardeşler, harçlıklarından biriktirdikleri paraları ‘Sadaka kutularına’ atarak biriktirdi ve İdlib’e gönderdi.

 

Rize’de yaşayan Bedirhan ve Eymen Şişman isimli iki kardeş, ailelerinin kendilerine verdiği harçlıklardan arttırdıkları paraları ‘Sadaka kutusu’ ismini verdikleri kavanozda biriktirdi. Zamanla biriken paraları ise Rize 15 Temmuz Cumhuriyet meydanında çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları tarafından İdlib için yardım toplayan stantlara getirerek bağışladı. 

 

‘Kendilerinemont alsınlar’

İdlib’de ki çocukların mont almaları için, topladıkları paraları İdlib’e gönderdiklerini dile getiren Eymen Şişman “Onların kalpleri çok temiz, onları çok seviyoruz. Buradan onlar için para yolladım. Onlar da bu paralarla kendilerine mont alsın, üşümesinler. Bu paralar 1 tane mont alsa bile ben çok sevinirim. O çocuklar orada mücadele ediyor, herkes de onlara yardım etmeli” dedi.
 

Ağabeyi Bedirhan Şişman ise “İdlib’de ki arkadaşlarımız soğuk havalarda kısa eşofmanlarla geziyor. Bizde onlara yardım etmek için biriktirdiğimiz parayı oraya bağışladık. Ailem aklıma geldi, bu parayı onlara gönderelim dedim. O da çok sevindi bu fikrime ve bize parayı bağışlamamız için yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: rize'den idlib'e yardım, rizede toplanan yardımlar
Yorumlar
Haber Yazılımı