Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 01:07
 
Rize Valiliği Bünyesinde Vefa Sosyal Destek Grubu Oluşturuldu
İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Rize Valiliği bünyesinde Bakanlık genelgesi doğrultusunda 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu.
Sağlık Haberi
Rize Valiliği Bünyesinde Vefa Sosyal Destek Grubu Oluşturuldu

Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca valilik bünyesinde 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu.

 

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

"İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Rize Valiliği bünyesinde Bakanlık genelgesi doğrultusunda 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu.

 

Vefa sosyal destek grubu, İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için İl merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırıldı.


Anılan Grup; il/ilçe emniyet müdürü, il/ilçe jandarma komutanı, İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve Rize ilinde sosyal yardım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden olacak şekilde göreve başladı.


İlgili Genelge uyarınca İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacaktır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiş olup 22 Mart 2020 Pazar günü İtibari ile Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmalarını başlatmıştır."
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Valiliği, Bünyesinde, Vefa, Sosyal, Destek, Grubu, Oluşturuldu, , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı