Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 15:18
 
Rize Ülkü Ocakları'ndan Yaşlılara Yardım Kampanyası
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına kısıtlama getirilmesi üzerine Rize Ülkü Ocakları gönül seferberliği başlattı.
Gündem Haberi
Rize Ülkü Ocakları'ndan Yaşlılara Yardım Kampanyası

65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağı sonrasında yaşlıların mağdur kalmaması için yetkililerin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları da yardım kampanyaları başlatırken bir kampanya da Rize Ülkü Ocakları'ndan geldi.

 

Sokağa çıkamayan ve ihtiyacı olan yaşlıların her türlü market ve eczane alışverişlerinde kendilerine yardımcı olunacağını açıklayan Rize Ülkü Ocakları Başkanı Sadık Kandemir, "Ülkemizin geçtiği bu zor süreçte bizler de elimizden geldiği ölçüde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz." dedi.

 

Rize merkezde yaşayan 60 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaç duymaları halinde market ve eczane alışverişlerinde yardımcı olmak için gönüllü olduklarını dile getiren Kandemir, gönüllülerin maske ve eldiven ile alışverişleri yapacaklarını, en güvenli ve en streil bir şekilde yaşlılara teslim edeceklerini kaydetti. Kandemir, arzu eden vatandaşların Rize Ülkü Ocakları'nın resmi sosyal medya hesap numaralarından ilan edilen irtibat numaralarıyla kendilerine ulaşabileceklerini belirtti.

 

Bu süreçte sosyal medyada çıkmaya başlayan ve yaşıları küçük düşürücü paylaşımları da sert bir dille eleştiren Kandemir, bu tür paylaşımları asla kabul etemeyeceklerini, bu süreçte yaşlılara olağandan daha iyi davranılması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Ülkü, Ocakları'ndan, Yaşlılara, Yardım, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı