İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Deniz:
Deniz:
MHP'den Balcı'ya Sert Yanıt
MHP'den Balcı'ya Sert Yanıt
Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 16:41
 
Rize Simidi Tescillendi
Geçtiğimiz günlerde Rize Belediyesi'nin başvurusuyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verilerek tescillenen “Rize Simidi” için bilgilendirme programı bugün Tuzcuoğlu Memişağa Parkında gerçekleştirildi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize Simidi Tescillendi

Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar ve vatandaşların katıldığı programda açıklama yapan Vali Çeber "Rize simidi tescillendi. Bunun gibi daha bir çok değerimizi tescilletmek adına çalışmalarımızı sürdüyoruz. Ben bu aşamaları yakından takip ediyorum." dedi.

Mahreç İşareti No:410 olan Rize Simidi’nin bir marka olması için bir çok çalışmanın yapıldığını ifade eden Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, bölgemizin önemli değerlerinden olan Rize Simidi’nin artık Rize’nin bir markası olarak anılacağını ifade etti. Başkan Kasap sözlerine "Baston ekmeği"nin de tescil alabilmesi adına çalışma başlattıkarını ekleyerek Rize simidinin marka olmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Prrogram Rize simidi satan fırınlara belgelerinin takdim edilmesi ve horon edilmesiyle sona ererken programa katılan vatandaşlara Rize simidi ikram edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Simidi, Tescillendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı