Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 23:21
 
Rize Muhtarlar Federasyonu’ndan evde kal çağrısı
Rize Haberleri Haberi
Rize Muhtarlar Federasyonu’ndan evde kal çağrısı

Rize Muhtarlar Federasyonu başkanı Tuncay Maşalacı Rizelilere evde kal çağrısı yaptı. 

 

Maşalacı şu ifadelere yer verdi;
“Aziz hemşehrilerimiz ve Rize sevdasını gönüllerinde taşıyan vatandaşlarımız. Çok zorlu bir sürecin kritik eşiğindeyiz. Temenni ediyoruz ki bu eşiği hep birlikte geçecek ve huzura ereceğiz.  Valiliğimiz yakın zamanda başka illerden Rize iline giriş yapacak olan vatandaşların tespit edilmesi ve karantina altına alınması konusunda tüm ilçelere ve merkeze paylaşım yapmıştı. Muhtarları ise bu sürecin yakın takipçisi ilan etmişti.

 

Bizde Federasyon olarak diğer illerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Çayınızın birinci değil, ikinci sürgününde ilimize gelmelerini talep ediyoruz. Rize'ye giriş yapar yapmaz 14 gün kuralına harfiyen uymaları gerektiğini ve bu durumdan taviz verilmeyeceğini hatırlatıyoruz. Sayın Sağlık Bakanımızın dediği gibi " Her birimiz kendimizi birer virüs taşıyıcısı olarak görüp o şekilde yaşamalıyız " sözünden hareketle evlerimizde süreci geçirmeliyiz. 

 

Sonunda sevdiklerimizle içemeyecegimiz çayın bugünden endişesine düşmeyelim. Yine yeşil köylerimizde ve güzel şehrimizde hep birlikte çayımızı yudumlayabilmemiz için bu karanlık süreci hep birlikte aydınlığa çevirmek bizlerin elindedir. 

 

Rize, bütün bunların sonunda şehire gelmek isteyenleri sevgi ve hürmetle ağırlayacaktır. 
Kamuoyuna selam ve saygılarımızla

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Muhtarlar, Federasyonu’ndan, evde, kal, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı