Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 14:53
 
Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'Momo' Açıklaması
EĞİTİM Haberi
Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'Momo' Açıklaması

Rize’de meydana gelen olayda ortaokul 6’nci sınıf öğrencisi 10 yaşındaki M. C.  Arkadaşı A.K.A.’nın yüzünü kalemtıraştan söktüğü bıçak ile keserek yaraladı. Çocuğun fotoğrafının sosyal medyaya “Momo oyunu yüzünden çocuklar birbirinin yüzünü kesiyor” ifadeleriyle düşmesiyle harekete geçildi. 

 

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada olayda bir kasıt olamadığı, şaka sonucu olayın cereyan ettiği dile getirildi.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi;


“Sosyal medyada “Sınıfta şakalaştığı arkadaşını kalemtıraş bıçağı ile yaraladı?” konulu haberler yayınlanmıştır.

 

Habere konu olan olay ilimiz Merkez Kurtuluş Ortaokulu 6/B sınıfında okuyan öğrenciler arasında geçmiştir. 05.03.2019 tarihinde 2. teneffüs bitiminde bir öğrenci diğer arkadaşına kalem kutusundaki katemtıraşın yedek bıçağını vererek başka bir arkadaşını şaka ile korkutmasını istemiştir. Yaralanan öğrenci masaya kafasını dayamış yatarken şaka yapmak isteyen öğrenci o öğrencinin yanına giderek dikkatini çekmek için öksürerek ses çıkarır. Bu sırada refleks ile kafasını aniden kaldıran öğrenci, öğrencinin elindeki yedek kalemtıraş bıçağı ile yanağından yaralanır. Nöbetçi Müdür Yardımcısı olay üzerine hemen öğrenciyi hastaneye götürür. Öğrencilerin ifadeleri tutanak ile alındığında asla kasıt olmadığı ve şakalaşmanın yanlışlıkla bu boyuta geldiğini belirtmişlerdir. 

 

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak olayın çok yönlü değerlendirilmesine yönelik idari inceleme başlatılmıştır.  Yaşanan olayın sosyal medyaya yansıdığı gibi herhangi bir oyun (Momo/ Beyaz Balina gibi) ile ilgili olmadığı öğrenciler, aileler ve öğretmenlerin dinlenilmesi sonucu tespit edilmiştir. Olaydan diğer öğrencilerin de olumsuz yönden etkilenmemesi için rehberlik çalışmaları da başlatılmıştır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, İl, Milli, Eğitim, Müdürlüğü'nden, 'Momo', Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı