Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 23:56
 
Rize Eğitim-İş’ten O Haberlere Ağır Cevap!
Eğitim Haberi
Rize Eğitim-İş’ten O Haberlere Ağır Cevap!

Rize Eğitimiş Başkanı Hamza Kutay “EĞİTİM-İŞ; her hal ve şartta emperyalizme karşı verdiği mücadele ile tüm dünya halklarına umut olmuş, ulusal bağımsızlığımızın sembolü olan Cumhuriyetimizin Ordusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin, her zaman yanında olan ‘Atatürk’ün öğretmenleridir !’ dedi.

 

Geçtiğimiz gün yaptıkları bir açıklamanın çarpıtılmasına tepki gösteren Rize Eğitimiş Başkanı Hamza Kutay “Emperyalist ABD Başkanının, ülkemize yönelik küstah tehditlerine karşı duruşumuzu, en başından itibaren yanlış izlenen ve yanlışlığı kendilerince de basın önünde kabul edilen Suriye politikalarının ülkemizi karşı karşıya bıraktığı risklere işaret ederek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün " Yurtta Barış Dünyada Barış! " şiarına bağlılığımızı dile getirmiştik. EĞİTİM-İŞ, Ergenekon ve benzeri davalar ile hain FETÖ terör örgütü Cumhuriyetimizin Ordusuna kumpas kurduğunda, bir çokları görmemek ve duymamak için gözlerini ve kulaklarını kapadığında, tüm algılarını açarak yüksek perdeden ses veren, Mehmetçiğin yanında olan, bir elin parmağını geçmeyecek kitle örgütlerinin başında yer almıştır. " ifadelerini kullandı.

 

Eğitim-İş Sendikası’nın TSK’nın Suriye’ye gerçekleştirdiği 'Barış Pınarı' Harekatı’na destek vermedikleri gibi çıkan haberlerin asılsız ve maksatlı olduğunu dile getiren Kutay “EĞİTİM-İŞ’in,  Suriye operasyonunda askerimizin yanında olmadığını ima edenler, Atatürkçülüğümüzü sorgulayanlar, bu hezeyanlarının günü geldiğinde kanun önünde hesabını vereceklerdir. Bu iftiraların, EĞİTİM-İŞ’in siyasi partilerden bağımsız, haklı ve doğru emek  mücadelesinin, bunun tersini yapanlarda yarattığı travmadan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Her ne kadar hatırlatmaya gerek olmasa da tekraren ifade etmek gerekir ki; EĞİTİM-İŞ her hal ve şartta emperyalizme karşı verdiği mücadele ile tüm dünya halklarına umut olmuş, ulusal bağımsızlığımızın sembolü Cumhuriyetimizin Ordusunun her zaman yanında olmuş “Atatürk’ün öğretmenleridir !” Bunu bile bile Eğitimiş'i başka mecralara çekmeye çalışan ve haksızca yıpratmaya çalışan her yapıyla, her platformda kanunlara bağlı kalarak mücadele etmeye devam edeceğiz. Yanlış Suriye politikalarına dair eleştirilerimizi yöneltmek de, Atatürk’ün şiarıyla “Savaş zorunlu olmadıkça Cinayettir!” demek de EĞİTİM-İŞ’in hem Cumhuriyete hem de Ulusumuza karşı borcudur. EĞİTİM-İŞ tarihi boyunca teröre karşı yürütülen her mücadelenin yanında olmuştur ve de olmaya devam edecektir. Ayrıca 'savaş' olgusu devletler arasında gerçekleşen silahlı mücadeleler için kullanılan bir olgudur. Kavramları nerede kullanılacağını bilmeyenler tam da terörün istediği şeyi yapmış olurlar. Terörü muhattap kabul etmiş olurlar. Suriye’de ya da şanlı bayrağımızın dalgalandığı her nerde olursa olsun Mehmetçiğimizin yanındayız. Mehmetçiğimizin büyük bir başarıyla, hiçbirinin burnu kanamadan  evlerine dönmesi en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Eğitim-İş’ten, O, Haberlere, Ağır, Cevap!,
Yorumlar
Haber Yazılımı