Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:26
 
Rize'den 551 Polis Adayı Mezun Oldu!
Gündem Haberi
Rize'den 551 Polis Adayı Mezun Oldu!

Rize Kalkandere Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 23.dönem memurluğa ilk adımını atacak 551 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlenerek kura çekimi yapıldı. Törene, geçen yıl makamında uğradığı menfur saldırıda Şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Törende günün anlam ve önemini anlatan ilk konuşmayı Kalkandere POMEM Müdürü Murat Selvi ve Rize Valisi Kemal Çeber başarılı ve zorlu bir eğitimin ardından551 meslektaşın bugün yemin ederek mesleğe adım atacağını belirterek’ okulumuzun amacı öğrencilerimizin Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına demokrasi ve hukukun üstünlüğüne saygılı her şartta görev yapmaya hazır vatan ve millet sevgisiyle dolu, doğru ve dürüstlükten ödün vermeyen ve adil davranan meslektaşlarımızı yetiştirmektir ’dediler. Konuşmaların ardından 23.dönem birincisi Uğur Karatilki mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Dereceye giren ilk 10 öğrenciye plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

 

Mezuniyet töreninde bir polis adayı fenalaştı. Ayaktayken sallanmaya başlayan polis adayı görevlielr tarafından yere yıkılmaması için tutuldu. Rahatsızlanan polis adayı tedavi edilmek üzere alanın dışarısına çıkarıldı.

 

Yemin törenine Vali Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, RTEÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Rize C.Başsavcı Vekili Adem Çalış, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım ve yurdun değişik yerlerinden Kalkandere’ye gelen öğrenci aileleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: rize pomem, kemal çeber, polis okulu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı