Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 10:26
 
Rize'deki Yol Mahallesi 2'ye Böldü!
Gündem Haberi
Rize'deki Yol Mahallesi 2'ye Böldü!

Rize’de yapılan Dağdibi yolu Atmeydanı Mahallesini ikiye böldü.  Yol yapımı sırasında perde duvar yapılması nedeniyle yolun karşısına geçiş kapatılırken mahalle sakinleri evlerine gitmek için 1 kilometrelik alanı dolanmak zorunda kaldı.  

 

Rize Merkez’e bağlı Atmeydanı mahallesinde Dağbidi yolu yapımı sırasında çekilen perde duvar mahalleyi birbirinden ayırdı. Yoldan karşıya geçilmesi için herhangi bir yol bağlantısı yapılmayınca mahalle sakinleri evlerine gidebilmek için 1 kilometre yolu dolanmak zorunda kalıyor. “Önümüze Çin seddi çektiler” ifadelerini kullanan Atmeydanı sakinleri biran önce bu hatanın düzeltilmesiniistiyor.

 

“50 metre ilerdeki evimize gitmek için 1 kilometre yol dolanıyoruz”
Atmeydanı’nda esnaflık yapan Memiş Güler ağlama duvarı benzetmesi yaparken:” Dört beş mahallenin birleştiği yer burası şuanda yol istinat duvarı ile yapılıyor. Buraya bildiğiniz ağlama duvarı yapıyorlar. Mahalleye geçişimiz, ulaşımımız kesildi 1 ay sonra okullar açılacak 50 metrelik yere gitmemiz için 1 kilometrelik yolu kat etmemiz gerekiyor. Duvar örülüyor yayaların ve araçların geçebileceği bir yer yok. Neden köprü ayağı değil de ısrarla istinat duvarı yapılmaya çalışılıyor. Ben burada esnafın her gün evime 1 kilometrelik yoldan gitmek zorunda mıyım?. Buradan yukarıya birçok turistlik yer var. Yürüyen tabela olduk gelen geçene adres tarif ediyoruz.“ dedi.

 

Mahalle sakinlerinden Kibar Topaloğlu ise:” Buradan Dağbaşına evlerimize nasıl gideceğimizi bize göstermelerini istiyoruz. Mahalleleri birbirinden ayırdılar düşman kardeşler olduk şu anda” dedi.

 

“Önümüze Çin Seddi çekiliyor”
Bir diğer mahalle sakini Yavuz Özdemir’de :” Burası bir merkezdi şuanda buraya bir Çin seddi çekiyorlar. Buranın böyle olmasını istemiyoruz. Yetkililerin gelip burayla ilgilenmelerini istiyoruz. Belediyeye gittiğimiz zaman bu büyük bir proje böyle çizilmiş böyle olacak diyorlar ama bizde bir şeyler bekliyoruz bu mahalle böyle olmamalı. Tamamen burayı ikiye böldüler dedi.

 

Aracı ile yola karşıya geçemeyen Ömer Kaya isimli vatadandaş :”Özel arabamla Dosma’ya doğru inecektim ama yol olmadığı için buraya giremedim şimdi çocukları taksiye bindirip ben u dönüşüp yapıp geri döneceğim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: dağ dibi yolu, dosma yolu, güney çevre yolu, rizede yol, Kibar Topaloğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı