Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 15:11
 
Rize'deki Koronavirüs İddialarıyla İlgili Flaş Gelişme!
Sağlık Haberi
Rize'deki Koronavirüs İddialarıyla İlgili Flaş Gelişme!

Dünya’nın gündemini sarsan ‘Koronavirüs’ Rize’nin de tadını kaçırdı.

 

Edinilen bilgiye göre uzakdoğu ülkesi olan Tayland’da bir süre bulunduktan sonra Rize’ye gelen ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan M.S.Y isimli vatandaş koronavirüs şüphesiyle Rize Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutuluyor. Hasta kesin tahlil sonuçlarının çıkana kadar da gözetim altında tutulmaya devame dilecek.

 

Rize Devlet Hastanesi karantina altında iddiası
62 yaşındaki M. S.Y.’nin hastalığının ardından dedikodular tüm şehrin huzurunu kaçırdı. Dedikodulara göre Rize Devlet Hastanesi’nin acilinin karantina altına alındığı, daha sonra 1 katının alındığı, şimdi ise komple hastanenin karantina alındığı konuşulmaya başlandı. Rize Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgide Hastane’nin işleyişinde bir sorun olmadığı, sadece hastanın yapılan tahlil ve alınan numunelerin sonuçları belli olana kadar karantinada olduğu, diğer bütün iddiaların asılsız olduğu öğrenildi.

 

Sevk kabul edilmedi iddiası
Hastanın Kaşüstü Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edileceği, hastanenin ise hastayı kabul etmediği de ortalıkta dolaşan iddialar arasında yer alıyor. Olayın gerçeği ise henüz ortada bir şey yokken Koronavirüs teşhisi ile sevk edilmesini etik bulmayan Sağlık Bakanlığı sevki durdurarak tahlil sonuçlarının beklenmesini istedi. Hasta tahlillerin pozitif çıkması halinde, yani kesin ‘Koronavirüs’ teşhisi konulması halinde bölgedeki virüsle mücadele merkezi oalrak belirlenen Kaşüstü Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: koronavirüs, Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı