Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 19:36
 
Rize'de Vatandaşlara 'Evden çıkın' Çağrısı!
Rize Haberleri Haberi
Rize'de Vatandaşlara 'Evden çıkın' Çağrısı!

Rize Merkez Yeniköy Mahallesi’nde yol yapım çalışmaları nedeniyle binalarda kamulaştırma gerçekleştirilmişti. Gerçekleştirilen kamulaştırmaların neticesinde vatandaşların evlerinden çıkması istendi. Evlerinden çıkması için gönderilen tebligatların tarihi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Korona virüsün (Covid-19) Türkiye’de baş gösterdiği tarihten 2 gün önceye rastlayınca herkesin evde kal çağrısı yaptığı şu dönemde vatandaşların 1 hafta içerisinde evlerini boşaltması istenmiş oldu.

 

Hükümetin, devlet yetkililerinin ve STK’ların evde kal çağrısına rağmen ellerine ulaşan bu tebligata şaşıran vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı. 

 

Gönderilen tebligatta şu ifadelere yer verildi;
“Rize Güney Çevre Yolu ile Pazar Caddesi Yolu kamulaştırmasına dahil, Rize İli, Merkez İlçesi, Yeniköy Mahallesi sınırları dahilinde bulunan 1273 ada 49 parsel nolu taşınmazlarda 31.01.2019 gün ve 2019/16 sayılı Kamulaştırma İşlemine Başlama kararına istinaden İdaremizce yol ve yol emniyet sahası teşkil etmek amacı ile kamulaştırma yapılmış olup kamulaştırma bedeli bankaya bloke edilmiştir.

Yol yapım çalışmalarının aksamadan yürütülebilmesi için 7 gün içerisinde **** ada ** parsel nolu taşınmazın kamulaştırılan kısmı üzerinde bulunan yapıların (bina, müştemilat vs..) taşınmazların boşaltılması gerekmektedir. Aksi takdirde İdaremizce yasal işlemlere başlanılarak, taşınmaz icra marifetiyle boşaltılacak ve icra masrafları da tarafınızdan tahsil edilecektir.

Bilgilerini rica ederim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Vatandaşlara, 'Evden, çıkın', Çağrısı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de Vatandaşlara 'Evden çıkın' Çağrısı!
Rize'de Vatandaşlara 'Evden çıkın' Çağrısı!
Yorumlar
Haber Yazılımı