Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 16:05
 
Rize'de 'Varış Kontrol Belgesi’ Uygulaması Meyve verdi!
Rize'de Korona virüs ile mücadele kapsamında başlatılan ‘Varış Kontrol Belgesi’ uygulaması sayesinde ateşi 38.5 derecenin üzerinde olan bir genç gözlem altına alınırken, kayıt esnasında kimliğini veren ve araması olduğu anlaşılan bir kadın göz altına alındı.
Sağlık Haberi
Rize'de 'Varış Kontrol Belgesi’ Uygulaması Meyve verdi!

 

Rize Valiliği tarafından, korona virüs salgınını  önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlarla Rize’nin ana giriş noktaları Alipaşa, Fındıklı, İkizdere ve İyidere ilçelerinde İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, yolcular sağlık taramasından geçirilmeye, termal kamera ile vücut ısıları taranmaya başlandı. Yapılan uygulama neticesinde vücut ısısı yüksek çıkan vatandaşlar sağlık ekipleri tarafından hemen kontrol altına alınıyor. Alipaşa uygulama noktasında bugün saat 15:00 sularında yapılan uygulamada polisin durdurduğu şehirler arası otobüste bulunan bir gencin ateşi 38.5 derece çıktı. Ateşi yüksek çıkan genç hemen araçtan uzaklaştırılarak uygulama noktasında bulunan sağlık ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Öte yandan gerçekleşen uygulamalarda aranması bulunan bir kadında otobüsten indirilerek gözaltına alındı. Kadın hakkında yasal işlem başlatıldı. 


Vatandaşlar memnun
İlk kez Rize Valiliği tarafından gerçekleştirilen bu uygulamadan ise vatandaşlar bir hayli memnun. İl dışından gelen herkesin 14 gün boyunca evlerinde kontrol edileceğini öğrenen vatandaşlar uygulama hakkında memnuniyetlerini dile getirdi. 


Uygulamanın her ilde yapılması gerektiğini dile getiren Meral Beştaş isimli bir yolcu “Çok güzel bir uygulama, ne güzel tedbir alınıyor. Burada sokakta kimse yok. Ben Ankara’dan geliyorum sokaklar dolu. Bu uygulamanın Tüm Türkiye’de uygulanması gerekir. Ben burada köyüme geldim, 14 gün kalmayacağım bile ama Ankara’da evimden çıkmıyorum ” dedi.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Varış Kontrol Belgesi, rizede uygulama, alipaşa uygulama noktası
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı