Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 04:45
 
Rize'de TYP'lilerden Süreklilik Talebi!
Yaşam Haberi
Rize'de TYP'lilerden Süreklilik Talebi!

Rize'de TYP Kapsamında okullarda görevlendirilen güvenlik görevlileri, iş hayatlarında süreklilik istedikleri içim basın açıklaması yaptı

 

İşkur  bünyesinde kura ile Toplum Yararına Program kapsamında işe alınan özel güvenlik görevlileri, koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında okulların tatil edilmesiyle hastanelerde görevlendirildi. Şimdi hastanelerdeki görev süreleri sona eren TYP'li Güvenlik Görevlileri Rize'de basın açıklaması yaparak işlerinde 'Süreklilik' istedi.

 

TYP'li Özel Güvenlik Görevlileri adına konuşan Uğur Yıldız, kendilerine verilen görevleri kayıtsız, şartsız yerine getirdiklerini dile getirerek "Bizler TYP okul güvenlikleri olarak şartlar ne olursa olsun devletimizin bize verdiği görevi vatan aşkıyla yerine getirdiğimiz incancımız tamdır. Gerek hastanelerde, gerekse okullarda ve devletimizin ihtiyaç duyduğu her yerde görevimizi koşulsuz şatsız kabul ettik. Kovit-19 mücadelesinde yüreğimizdeki aile ve evlat özlemini dağlayıp, vatanımız ve milletimiz için görevimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yerine getirdik. Bizler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı TYP Özel güvenlikler olarak süreklilik talep ediyoruz. Unutmayın, çocukalrınız çocuklarımız, emanetiniz emanetimizdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli görevliler, Rizeli TYP'liler, TYP'li Güvenlik Görevlileri
Yorumlar
Haber Yazılımı