Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 02:05
 
Rize'de Muhtar Trafik Polisini Aratmadı!
Yaşanan trafik kazaları ile sürekli gündeme gelen Güney Çevre yolunda Rizeli muhtarın uygulaması herkesi kendisine hayran bıraktırdı.
Rize Haberleri Haberi
Rize'de Muhtar Trafik Polisini Aratmadı!

Rize merkeze bağlı Güney Çevre Yolu’nun geçtiği Paşakuyu mahallesinde okulların bulunduğu caddede yolun karşısına geçmeye çalışan öğrenciler ve velileri zor anlar yaşıyor. Bu durumu gören mahalle muhtarı Şeref Güngör ise mahalle halkı için kolları sıvadı. Eksikliğin giderilmesi için çalışmaların başladığını dile getiren Muhtar’ın bu süreçte bir kaza yaşanmaması için mesaisi 7.30’da başlıyor. Sabah okulların giriş saatinde yola çıkan Muhtar Güngör çocukların ve velilerin yoldan karşıya geçebilmeleri için adeta bir trafik polisi gibi çalışıyor. Yolu kontrol eden muhtar araçları durduruyor yayaların geçmesini sağlıyor, yayaları durduruyor trafiğin güvenliğini sağlıyor. 3 ilk ve orta öğretim okulunun bir arada bulunduğu bölgede bir aksilik yaşanmaması için muhtarın gösterdiği çaba ise herkesin beğenisini kazanıyor.

 

‘Onlar memnun ben gururluyum’
Herhangi bir aksilik yaşanmaması için sabah 7.30 ile 9.00 arasından öğrencilerin yoldan karşıya geçişini kontrol eden ve onlara yardımcı olduğunu dile getiren Muhtar Güngör “Muhtarlık görevi kutsal bir görevdir. Bizde halkımızla iç içe bir şeyler yapmak istiyoruz. Çocukların sabahleyin erkenden buradan güvenle geçmesi için buradayız. Trafik polisi de zaman zaman geliyor ama bizim mülkümüz burası. Elimden geldiği kadar 7.30 ile 9 arası çocukları karşıya geçiriyorum, insanlara yardımcı oluyorum. Çocuklarda, aileleri de bu durumdan memnun oluyorlar, bizde bu gurur duyuyoruz” dedi.

 

‘Muhtarlık ek işimiz değil tek işimiz’
Ailelerin ve çocukların durumdan memnun olduğunu ve öğrencilerin öğretmenlerine bile kendisinin karşıdan karşıya geçerken onlara yardımcı olduğunu anlattığını dile getiren Güngör “Aileler çok hoşgörü ile karşılık veriyor bize. Okullarda çocuklar öğretmenlere bile anlatıyor. Evlerine gittikleri zaman ailelerine anlatıyorlar bu durumları. Bizde memnun oluyoruz. Muhtarlık ek işimiz değil tek işimiz. Ben emekli bir insanım. Elimizden geldiğince halka yardımcı oluyoruz, halkta bize yardımcı oluyor. Benim bu 3. Dönemim. İnsanlar bana ‘Eskiden adaydın, şimdi adayımızsın’ diyor” ifadelerini kullandı.

 

Minibüs şoförleri tedirgin
Okulun hemen kapısının önünde bulunan yokuş dik olduğu için endişeli olduklarını dile getiren minibüs şoförü Davut Bilgi “Kışın buradan araçlar nasıl inecek çok merak ediyorum. Küçük öğrenciler araçların önüne atlıyor. Yani arabaları dikkate almıyorlar. Biz ne kadar dikkat etsek, yavaşlasak da rampa çok korkutucu. Buna çok acil bir önlem alalım” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: paşakuyu mahllesi muhtarı, şeref güngör, okullar caddesi, güney çevre yolu, rize güney çevre yolu kaza
Yorumlar
Haber Yazılımı