Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 14:39
 
Rize'de kurbanlıklar pazardaki yerini almaya başladı
Rize’nin Derepazarı ilçesinde kurulan kurban pazarında besiciler kurbanlıklarını satmaya başladı. Derepazarı’nın girişine kurulan kurban pazarı, ulaşım kolaylığı ve düzgün kurulumu ile besicilerden tam not aldı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'de kurbanlıklar pazardaki yerini almaya başladı

 Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte kurbanlıklar çeşitli illerden Rize’ye getirilmeye başlandı. Rize’nin Derepazarı ilçesinde kurulan kurban pazarında da besiciler kurbanlıklarını satmaya başladı. Derepazarı’nın girişine kurulan kurban pazarı, ulaşım kolaylığı ve düzgün kurulumu ile besicilerden tam not aldı. Temizliğinin rahat bir şekilde yapılması için modern bir şekilde kurulan Pazar besicilerin rahat bir şekilde çalışmasını sağlıyor.


Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte özellikle doğu illerinden satış için getirilen kurbanlıklar, Rize’deki satış yerlerini doldurmaya başladı. Yapılan kontrollerin ardından kurbanlıklar, belediyeler tarafından ayrılan yerlerde alıcılarını beklemeye başladı. Kurban satış yerlerinde hayvanların bakımlarını yapan besiciler, artan  maliyetlerden dolayı sıkıntılı olduklarını belirttiler. Artan maliyetlere rağmen kurban fiyatlarının geçen seneye göre fazla yükselmediğini belirten Muammer Yıldırım isimli besici, “Geçen seneye göre fiyatlar aynı, hatta daha ucuz denilebilir. Yem fiyatları, maliyetler artmasına rağmen kurbanlıklar bu yıl ucuz. Güzel yerimiz var hayvanların bakımı ve ulaşım konusunda rahat bir yerdeyiz inşallah bütün kurbanlıklarımızı satarız.” dedi. 


Besici Niyazı Yıldırım, ”Geçen seneye göre kurban fiyatları aynı ama geçen seneye göre yem ile saman pahalı” ifadelerini kullanırken, Abdurrahman Çelik isimli besici ise, “Fiyatlarda fazla bir artış yok. Geçen sene 5 bin liraya alınan hayvan bu yıl 500 lira gibi bir farkla alınabiliyor” diye konuştu. 

Kaynak: (Rize Haber) - Rize Haberleri Editör:
Etiketler: Rize'de, kurbanlıklar, pazardaki, yerini, almaya, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı