Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 20:04
 
Rize'de Korona Virüs Vakası Artıyor!
Sağlık Haberi
Rize'de Korona Virüs Vakası Artıyor!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Rize’de yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşların tedbir alarak evde kalmaları yerine sokağa çıkmaları nedeniyle virüsün bulaşıcı olması dolayısıyla kentte vaka sayısı 30’a yaklaştı.

 

Dünya genelinde koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bini aşarken virüsün bulaştığı kişi sayısı da 450 bine ulaştı. 59 hastanın koronavirüs teşhisiyle hayatını kaybettiği, 2 bin 433 hastanın ise hastanelerde tedavi gördüğü ülkemizde yetkili kurumlarca alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşlara ‘Evde kal’maları yönünde uyarılar yapılırken Rize’de de başta Rize Valiliği, Rize Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere yapılan tüm uyarılara ve alınan önlemlere rağmen vatandaşların “Bana bir şey olmaz” mantığı ile hareket etmesi sonucu yaşanan vurdumduymazlık ve duyarsızlık dolayısıyla koronavirüslü hasta sayısında artışlar yaşandığı öğrenildi.


Rize' de Halen Durumun Ciddiyeti Kavranabilmiş Değil

Koronavirüs salgını her ilde; panik ve tedirginliğe neden olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenden dolayıdır ki günlerdir yetkililer özellikle yaşlılar ve kronik bir hastalığı olanların sokağa çıkmaması konusunda uyarılar yapıyor. Tüm uyarılara rağmen; Rize’ de koronavirüs salgınının hala ciddiye alınmadığını gösteren görüntüler gazetecilerin objektiflere yansımaya devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Korona, Virüs, Vakası, Artıyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı