Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 14:21
 
Rize'de Kaza: Çöp Kamyonu Yan Yattı!
ASAYİŞ Haberi
Rize'de Kaza: Çöp Kamyonu Yan Yattı!

Rize'de Yayın Yapan Tek Bayrak Gazetesi'nden Esin Bayrak'ın haberine göre; Önceki akşam 22 sıralarında Boğaz Mahallesi dik yokuşu çıkarken aracın çıkmaması sonucu geri kaymaya başlayınca sürücü aracı devirerek can ve mal kaybını önledi.

 

Rize Merkez Boğaz Mahallesi Fazilet Sokak dik yokuşundan her akşam olduğu gibi çöp almaya çıkan Rize Belediyesine ait çöp aracı dik yokuşu çıkarken aracın çekişten düşmesi sonucu geri kaymaya başladı. Araç sürücüsü geri kaymaya başlayan aracı yol kenarında park eden başka araçlara zarar vermesin diye çay bahçesine yönü kırarak aracı devirdi. Çöp aracında sürücü hariç iki temizlik görevlisi bulunuyordu.

 

Kimsenin burnu kanamadı

Dik yokuşun yarısında devrilen araç yolu kapatırken araç sürücüsü yan yatan aracın diğer kapısından çıktı. Araç sürücüsü ve diğer temizlik görevlilerin burnu bile kanamadan kazayı atlattılar. Ambülans ve polis ekipleri ile Belediye çalışanları olay yerine geldi.

 

Araç diğer araca bağlandı

Yolun ortasında yatan araç Belediyeden gelen su tankerine bağlanarak çekici ile araç ayağa kaldırıldı. Belediye kepçesi ile kaldırılan araç diğer su tankeri ve kepçenin yardımı ile dik rampadan indirildi. 3 saat süren çalışmalar sonucunda çöp aracı düz alana indirilerek Belediye su tankeri ile tamirhaneye çekildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: rizede kaza, çöp kamyonu, rizede çöp kamyonu devrildi, rize belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı