Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 20:41
 
Rize'de İlçelere Toplu Ulaşım Durduruldu
Rize İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu aldığı kararla Rize’de ilçelere olan toplu ulaşım 15 gün süreyle durdurdu. Rize, Zonguldak'ın ardından ilçelere toplu ulaşımın yasaklandığı ikinci il oldu.
Gündem Haberi
Rize'de İlçelere Toplu Ulaşım Durduruldu

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında toplanan Rize İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsmında yeni tedbirler aldı.

 

Alınan karara göre Rize il merkezinden ilçelere, ilçelerden il merkezine, ilçelerden ilçelere, il merkezinden köylere ve köylerden il merkezine olan her türlü toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu. Kararda ayrıca Rize ile Artvin il merkezi ve ilçeleri arasında yapılan toplu ulaşım faaliyetleri ikinci bir emre kadar durdurulduğu açıklandı.

 

Kararda 01.01.2000 tarihinden sonra doğanların sokağa çıkmasının yasaklandığı fakat bu tarihten sonra doğmuş olsalar bile gebe ve lohusalar ile zorunlu aşı, işitme-görme testleri, topuk kanı taramaları, kalça ultrasonografisigibi izlem takvimindeki bebek ve çocukların bu yasaktan muaf oldukları, bebek ve çocukların ebeveynleriyle beraber cerrahi maske takmak koşuluyla sağlık kuruluşlarına müracaat edebilecekleri açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, İlçelere, Toplu, Ulaşım, Durduruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı