Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 04:06
 
Reşat Kasap’tan Atatürk’e Hakarete Beğeni
Rize eski Belediye Başkanı Reşat Kasap, sosyal medya hesabı Twitter’dan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren bir tweeti beğenerek büyük bir skandala imza attı.
Siyaset Haberi
Reşat Kasap’tan Atatürk’e Hakarete Beğeni

2014-2019 yılları arasında Rize Belediye Başkanlığı görevini yapan ve 31 Mart seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyince Gazi Üniversitesi’ndeki görevine geri dönen Reşat Kasap, Twitter’da Atatürk’e hakaret içeren bir gönderiyi beğendi. 
 

Reşat Kasap’ın, Atatürk’e ve Cumhuriyete yaptığı hakaretlerle tanınan ve dönem dönem paylaştığı gönderi ve videolarla infiale sebep olan Fatih Tezcan’ın Cumhuriyeti “ihanet”, Atatürk’ü ise “ihaneti devrim diye yutturan şahıs” olarak nitelendirdiği tweetini beğenmesi sosyal medyada tepki topladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, ismini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Gazi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan ve Atatürk’ün fahri hemşehrisi olduğu Rize’de Belediye Başkanlığı yapmış olan Reşat Kasap’ın, Atatürk’e hakaret içeren bir tweeti beğenmesini skandal olarak nitelendirdi. 
 

Kasap, daha önce de Rize meydanında bulunan Atatürk heykelinin yerinin değiştirilmesinde de ülke gündemine oturmuş, vatandaşlardan büyük tepki toplamıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: reşat kasap, rize belediye başkanı, atatürk'e hakaret
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı