Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 15:06
 
Rahmi Metin Isırlık ve Andon Ziyareti
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Isırlık Projesini ve Andon İçe Suyu Arıtma Tesislerini ziyaret etti.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rahmi Metin Isırlık ve Andon Ziyareti

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Isırlık mevkiinde yapılan, dünyada eşi benzeri olmayan birçok endemik bitki türünü barındıran, bölgemizdeki tüm bitkileri görebileceğimiz, çok farklı donatılara sahip Tabiat Parkı çalışmalarını yerinde Teknik Başkan Yardımcıları, Milli Parklar Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Aloğlu ve Rize Şube Müdürü Miktat Özyanık ve Birim amirleri ile inceledi.

 

Başkan Metin, “Rize’ye hizmet yolunda halkımız için yapılan Isırlık Projesi Botanik bahçesi, kamelyalı bölümler sosyal tesisleri ile bir bütünlük arz etmeye başlayınca Rizeli hemşehrilerimize sunulmuş olacak. Bu anlamda ısırlıktan başladık buradan Andon’a geçeceğiz bu inceleme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.


Belediye Başkanı Rahmi Metin ve beraberindeki heyet Tabiat parkı su ve Kanalizasyon çalışmalarını da ilgili birim müdüründen dinledikten sonra yapımı devam eden Mescidi gezerek Andon’a doğru hareket etti.

 

Burada Andon içme suyu arıtma tesislerini ziyaret eden Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Heyeti Tesis Müdürü Birol Durmuş , DSİ şube müdürlüğü kontrol mühendisleri ve personel tarafından karşılandı.


Rize İçme Suyu Arıtma Tesisini gezen Başkan Metin ve beraberindeki heyet ilk olarak Yedek İsale içme suyu (500mm çapında çelik boru) bağlantı noktasını yerinde inceledi. Hızlı kum filtresi havuzları, Aktüatörlü motorla çalışan kanal kapakları hakkında tesis Müdür’ünden bilgi aldı.


Rize Belediye Başkanı ve aynı zamanda Andon Su Birliği Başkanı Rahmi Metin, “ Türkiye’nin kurumsal anlamda en nezih suyunu içiyor Rize’li hemşehrilerimiz. Yalnız yıllar geçtikçe de deforme olan su boruları deformeden ve çok katlı binaların artması ve tazyik ten dolayı arızalarımız oluyor. Bunlarla ilgili İlbank’tan yeni bir proje çalışması ile eskimiş olan borularımızın değişimini tamamlayacağız. Yeni isale İçme suyu hattımızı bağlantı noktasını da inceledik. Gördük ki suyumuz nizami olarak hergün inceleniyor ve çok sağlıklı bir su içiyor Rizeli hemşehrilerimiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rahmi, Metin, Isırlık, ve, Andon, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı