Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 16:04
 
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!
Rize Gelini, 7 aylık hamile Müzik Öğretmeni Elif Ezgi Çalık, katıldığı ses yarışmasında ilgi odağı oldu.
Yaşam Haberi
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!

Rize’nin Ardeşen ilçesi İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yapan Müzik Öğretmeni Elif Ezgi Çalık, televizyonda yayınlanan popüler bir ses yarışması programına katıldı. Programın dün akşam yayınlanan bölümünde sahneye çıkarak başarılı bir performans sergileyen Çalık, Lazca türkü söyledi ve 4 jüri üyesinin de beğenesini toplayarak kendisine döndürmeyi başardı. Çalık, yarışmanın devamında kendisine yardımcı olması için jüri üyelerinden Hadise’yi seçti.

 

Elif Ezgi Çalık, program çekimlerinden sonra Ardeşen’de görev yaptığı İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmen arkadaşları ve öğrenci tarafından tebrik ve desteklerle karşılandı. Müzik dersi esnasında sınıfında öğrencileri ile birlikte İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunan Çalık, yarışmaya katılmayı çok arzu ettiğini bu yönde eşi İran Çalık’ın büyük desteği olduğunu belirtti. Çalık, “Aslen Ordu’luyum. Bu yarışmaya katılmada önce öğrencilerimin “Öğretmenim Bu Yarışmaya Katılın. Ne Zaman Sizi Göreceğiz” diyorlardı. Bunun üzerine katılmak ve şansımı denemek istedim. Güzel tepkiler alıyorum ve çok mutluyum” İfadelerini kullandı.

 

“Laz kültürünü çok beğeniyorum ve seviyorum”
Lazca türkü katılmasındaki sebebi açıklayan Çalık “Laz geliniyim, eşim Çamlıhemşinli. Laz kültürünü inanılmaz beğeniyorum ve çok seviyorum. Laz Kültürünü ve Lazca’yı özümsedim diyebilirim. Bu yönde eşimin çok desteği oldu. Laz Kültürünü yansıtmak ve buraları tanıtmak istedim ve bunun için Lazca bir eser seslendirmek istedim.” Dedi.

 

“Hadise’yi seçtim, Beyazıt Öztürk ile çalışmayı isterdim”
Yarışma esnasında şarkı söylerken yaşadığı duyguları aktaran Filiz Ezgi Çalık “O sahnede ne kadar profesyonel olursanız olun, hayatınızda kaç konsere çıkarsanız çıkın inanılmaz bir heyecan oluyor. Bende çok heyecanlandım. Kafamda bir jüri belirlememiştim. O anda ilk kim dönerse seçerim diye düşünüyordum; ama o anda gözlerim kapalı olduğu için fark edemedim. Onun için duygularımla karar vermek istedim ve Hadise’yi kendimi yakın gördüğüm için onu seçtim. Beyazıt Öztürk ile de çalışmayı isterdim” Şeklinde konuştu. 

 

Elif Ezgi Çalık, konuşmasının sonunda “Bu yarışmada var olmasının amacının “Doğru müzik tüketimini insanlara aktarabilmek ve gerçekten yaptığım eserleri insanlara duyurmak istiyorum.” açıklamasında bulundu.

 

Öğrencilerden Tuğa Nur Eksilmez “Öğretmenimin sesi çok güzel, herkesi döndüreceğini biliyordum. Çok mutluyum. Çok güzel duygular hissettim, gururlandım.” Dedi.

 

Jüri üyelerinin hepsini döndüreceğine emin olduğu söyleyen öğrencilerden Aylin Tercüman “Çok güzel bir duygu yaşadık. Yarışmada söylediği Lazca şarkıyı bize okulda da söylüyordu. Ben de Hadise’yi seçeceğini düşünüyordum. Bu muhteşem sesi ile finale kadar gideceğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerden Hatice Hazal Dedecan ise “Öğretmenim sesine hayran kalıyorum. Hepsini döndüreceğine inanıyordum. Programı ailemle birlikte izledim. Hepsi de çok beğendi. Ben Beyaz’ı seçeceğini düşünüyordum. Finale kadar yükseleceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, Sesi, Türkiye'ye, Katılan, Elif, Ezgi, Çalık, Konuştu!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!
O Sesi Türkiye'ye Katılan Elif Ezgi Çalık Konuştu!
Yorumlar
Haber Yazılımı