Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 15:34
 
MHP İlçe Başkanı'ndan AK Partili Adaya Sert!
Siyaset Haberi
MHP İlçe Başkanı'ndan AK Partili Adaya Sert!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Derepazarı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ayhan Yıldız'ın katıldığı televizyon programında söylediği sözlere cevap veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Derepazarı İlçe Başkanı Hasan Van 'Projelerimizin estekçisi olmasını beklerdik' dedi.

 

ÇAY TV ekranlarında hafta içi her sabah yayınlanan Çayda Sabah programının konuğu olan AK Parti Derepazarı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ayhan Yıldız “Ben seçim günü Tersane mahallesinde sandıkları geziyorum, boylu poslu genç kardeşlerimi gördüm, 25-30 tane minibüsle gelmişler, koyun gibi sıraya geçmişler. Koyun gibi derken onları koyun oalrak kastetmiyorum, onlar benim evlatlarım. Orada oy kullanıyorlar. Orada ki bir vatandaşa desem ki hangi sandıkta oy kullanıyorsun, mahallesinin adını bilmez. Taşıma oylar oldu, bu beni üzdü. Derepazarı’nın kaderini Derapazarı’nda yaşamayanlar tayin etmiştir. Derepazarı’na haksızlık edilmiştir. Ne Cumhur İttifakı’na ne siyasi ahlaka yakışmayan bir durumdur” ifadelerini kullandı.

 

Bunun üzerine bir açıklama yapan MHP Derepazarı İlçe Başkanı Hasan Van, Yıldız’ın ‘Koyun gibi sıraya dizildiler’ şeklinde fiade ettiği öğrencilerin Derepazarı’nda bulunan RTEÜ Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri olduğunu hatırlattı. Yıldız’ın ittifaka muhalif olduğunu iddia eden Van “Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinde ilçemizde cumhur ittifakının her iki adayı ayrı ayrı seçime girse de kaybedenin olmayacağını her ortamda dile getirdik. Yaşanan süreçte halkımızın  teveccühü ve teşkilatımızın sıkı çalışması ile belediye sancağı MHP’ye emanet edilmiştir. İttifak ortağımızın belediye başkan adayının TV programında Derepazarı’nın kaderini Derepazarlılar belirleyememiştir sözü nü esefle karşılayıp, Derepazarlılara yapılmış bir hakaret olarak algıladık. Bahse geçen 1 otobüs öğrencilerimizi koyun olarak nitelendiren sözde Belediye Başkan Adayı o öğrencilerin RTEÜ Denizcilik meslek yüksek okulunda okuduğundan da bi haberdir.   Aynı adayın ben iktidar partisinin belediye başkanı adayı olarak kimseye iş sözü vermedim diyerek kamuoyu yaratıp başkanımızın ve teşkilatımızın iş sözü verdiği dile getirmiştir. Projelerimiz kapsamında mevcut düğün salonunun tekstil atölyesine dönüştürülüp istihdam yaratılması hedeflerimizde olup, düğün salonun dolgu alanına taşınmasıyla gerçekleştirilecektir. Teşkilatımız belediyede masa maşında kimseye iş sözü vermemiştir. Bu adayın haklımıza sunduğumuz projelerin takipçisi değil de destekçisi olmasını beklerdik. Maalesef takip edenler ittifakımıza muhalif olan kesimlerdir. Seçimde kazanılan başarıyı bu derece basite indirgemek belediye başkanlık makamına ve ilçe teşkilatımıza yapılan üst düzey bir saygısızlıktır. Bu adayın bu öğrencilerden Derepazarı halkından, belediye makamından ve ilçe teşkilatımızdan özür dilemesini bekliyoruz” ” ifadelerini kullandı.

 

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Derepazarı’nda MHP’nin gündeme getirdiği projeleri sıralayan Van “Belediye başkanımız Sayın Selim Metin ve ekibinin var gücüyle Derepazarımız için çalışmalarını yürütmektedir” dedi.


Van projeleri şu şekilde sıraladı; 
Festival  :   Geleneksel hale gelen Pide Festivalimizin 3.sünü yine Kurban bayramında  Belediyemiz tarafından gerçekleştirilmiştir.
Mandalina Reçeli: İlk etapta Belediyemizin ÜÇEL firmasıyla ortaklaşa yürütülen faaliyetler kapsamında sona gelinerek 1ton mandalina reçeli markalaştırma boyutuna getirilmiştir.
Afet: İlçemizde yaşanmış olan afet felaketiyle ilgili belediyemiz bütün imkanlarını seferber etmiş kendi imkanlarıyla müdahale etmiştir. 
Dış Cephe ve Işıklandırma:  Belediyemizin Şehircilik ve Çevre bakanlığının desteğiyle Dış cephe giydirme projemiz  bitirilip ışıklandırma projemiz halen devam etmektedir.
Kanalizasyon ve  Alt yapı: Kanalizasyon ve su şebekelerinin yenilenmesi Belediyemiz tarafından  projelendirilip şu anda iller bankasında olup süreç devam etmektedir. En kısa zamanda proje sonuçlandırılacaktır.
Sahil Düğün Salonu:   Sahil dolgu alanında çok amaçlı düğün salonunun ihalesi Belediyemiz tarafından yapılmış olup  en kısa zamanda halkımız hizmetine sunulacaktır.
Konut: 82 Dairelik konut ihalesi  Belediyemiz tarafından  bitirilmiştir. En kısa zamanda halkımızın konut ihtiyacı karşılanacaktır.
Plaj:  Belediyemiz tarafından  hazırlanan Proje  bakanlıkta olup en kısa zamanda sonuçlandırılıp en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunulacaktır.
İmar Planı: Kentsel dönüşüm ile alakalı olarak Belediyemiz tarafından  fizbilete çalışmaları sona ermiş olup bundan sonraki süreçte hak sahipleriyle görüşmeler yapılacaktır.
Hayvan Barınağı: Belediyemiz tarafından  Yer tespitimiz yapılmış olup en kısa zamanda proje sonuçlandırılacaktır.
Kapalı Spor Salonu:  Belediyemizin  Gençlik Spor Bakanlığıyla ortaklaşa yürütüğü Kapalı Spor Salonu çalışmalar devam ettirilip en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İlçe, Başkanı'ndan, AK, Partili, Adaya, Sert!,
Yorumlar
Haber Yazılımı