Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:08
 
MHP İl Başkanı Kongre Sürecini Değerlendirdi!
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanı Kongre Sürecini Değerlendirdi!

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, MHP’li üç belediye başkanı ile birlikte Derepazarı’nda bir restoranda basın toplantısı düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya Başkan Alkan’ın yanı sıra Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, MHP Derepazarı İlçe Başkanı Hasan Van, MHP Medya Tanıtım Başkanı Hasan Fehmi Demir ve gazeteciler katıldı.

 

Atama ile geldikleri için önlerinde bir olağan genel kurul olan ve kurulda aynı göreve talip olduklarını dile getiren MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan “Daha önce çalıştığımız makamlarda inandığımız değerler için mücadele ettik, ortaya bir şeyler koyduk. Bu da hem halkımızın, hem Rizeli hemşehrilerimizin, hem de Ülkü Ocakları Genel Başkanımızın, Genel Merkezimizin, parti genel merkezimizin ve genel başkanımızın  takdirini topladık. Biz MHP il başkanı olurken devlet memurluğundan istifa ederek buraya geldik. Ben bu davaya inanıyorum. Burada genel başkanımız nerede görev veriyorsa biz orada oluruz. Şuan görevde aktif il ve ilçe başkanlarımız var, biz bu göreve devam etmek istiyoruz. Olağan kongrede olacağız, tabi genel başkanımız müsaade ederlerse. Genel merkezin takdiridir biliyorsunuz, il teşkilatları ile kendileri çalışmak isterler veya istemezler. Genel başkanımız bize böyle bir talimat verirse ‘Emredersiniz’ deriz, MHP’nin içerisinde Ülkü Ocaklarının içerisinde çay getirmek bizim için bir şereftir. Biz bu makama zaten nasip olmuş gelmişiz” dedi.

 

'İl Başkanlığı Dışında Planım Yok'

Geleceğe dair il başkanlığı dışında bir planı olmadığını fakat teşkilatlarla ve belediye başkanları ile yapılacak istişareler ile planın değişebileceğini dile getiren Alkan “Geleceğe dair MHP il başkanlığı dışında bir beklentim yok. Şartlar bir noktaya getirir, il örgütümüzle, ilçe teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla bir istişare yaparız, teşkilatlarımız beni bir yerlerde aday, bir noktada görmek ister, ya da başkasını görmek ister o zaman karar verilir. Yukarıya doğru hedefi olan arkadaşlarımız var, onlar talip olacaklar, biz talip olacağız, talip olmak isteyen oalcak ve insanlar bir karar verecek” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: mhp rize il başkanlığı, il başkanı, ihsan alkan
Yorumlar
Haber Yazılımı