Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 14:26
 
MHP İl Başkanı Alkan: 'Nevruz, Türk'ün Ebedi ve Ezeli Bayramıdır'
Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu. Alkan, “Virüs ile olan mücadelemizi devletimize güven ve yetkililere inanç ile kazanacağız .” dedi.
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanı Alkan: 'Nevruz, Türk'ün Ebedi ve Ezeli Bayramıdır'

Koronavirüs, Nevruz ve Miraç Kandili hakkında beyanat veren bulunan Alkan’ın açıklaması şöyle:

 

““İnsanlık alemi olarak son derece sıkıntılı günler geçiriyoruz. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz herkesin canı tehlike altında. Tarih boyunca karşılaştığı her darlığa göğüs germesini bilen milletimizin bu süreci de birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağına inancım tamdır. Virüs ile olan mücadelemizi devletimize güven ve yetkililere inanç ile kazanacağız. Tüm vatandaşlarımızdan ricam; Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı tedbirlere riayet etmeleri, gerekli olmadığı takdirde evlerinden çıkmamaları, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızla aralarında olan sosyal mesafeyi koruyarak bu süreçte onları daha fazla muhafaza etmeleri ve felaket tellallarına itibar etmemeleridir. Ayrıca tüm vatandaşlarımızı; sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın bakanımızın da desteklerini ilettiği ve bu akşam saat 21:00’de sonuncusu gerçekleşecek olan etkinliğe çağırıyor, herkesi evlerinin camlarına çıkmaya davet ediyorum.

Bu itibarla COVİD-19 ile mücadelede yalnızca bizlerin sağlığı düşünerek gece gündüz çalışan başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Bey olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyor her birini tüm samimiyetimle alkışlıyorum. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, sağlıklarına kavuşmalarını bekleyen vatandaşlarımıza da tez vakitte şifalar diliyorum.

 

Bugün Türk milletinin ebedi ve ezeli bayramı Nevruz’dur. Bugün Türk milletinin demir dağları eriterek Ergenekon’dan çıkışının 4657. yılıdır. Bugün baharın başlangıcı, Anadolu’yu Kafkaslarla, Balkanlarla ve Orta Asya’yla buluşturan bir kutlu gündür. Bu itibarla aziz milletimizin Nevruz bayramını kutluyor, Yeni Gün’ün milletimize ve insanlık alemine huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.

 

Bu gece ayrıca Peygamber Efendimizin semaya yükseldiği Miraç Kandilini idrak edeceğiz. Her ne kadar bu mübarek geceyi içerisinden geçtiğimiz durum vesilesiyle camiilerimizde geçiremeyecek olsak da hepimiz evlerimizin bir köşesinde ellerimizi Rabbimize kaldıracak ve yüce Yaradan’dan mağfiret isteyeceğiz. Bu kara günlerin felaha çıkması için yalvaracak, O’nun sonsuz rahmetine sığınacağız. Tüm Türk ve İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Alkan:, 'Nevruz,, Türk'ün, Ebedi, ve, Ezeli, Bayramıdır',
Yorumlar
Haber Yazılımı