Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 21:38
 
MHP Güneysu’dan Sağlıklı Teklif
Siyaset Haberi
MHP Güneysu’dan Sağlıklı Teklif

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Güneysu İlçe Başkanı Ahmet Baş, ÇAYKUR’un Güneysu Ulucami’de bulunan çay fabrikasının yıkılıp yeni yere taşınmasıyla boş kalacak araziye Yeni Doğan ve Çocuk Hastanesi yapılmasını önerdi.

 

Güneysu Ulucami mahallesinde bulunan ÇAYKUR’a ait günlük 285 ton kapasiteli çay fabrikasının yıkılarak yeni yere inşaa edilme kararının alınmasının ardından boş kalacak arazinin değerlendirilmesiyle alakalı açıklamalarda bulunan MHP Güneysu İlçe Başkanı Baş şunları ifade etti:

 

“İlçemizde yalnızca Tenzile Erdoğan Devlet Hastenesi mevcut. Bu hastenemizde nüfusu 15 binin üzerinde olan ilçemize hizmet vermek noktasında yeterli olamıyor. Özellikle yeni doğan ve çocuk hastalıklarında vatandaşlarımız Rize Merkez’de bulunan hastanelere gitmek mecburiyetinde. Nüfusumuzun çok büyük bir kısmının köylerimizde yaşadığı göz önüne alınırsa vatandaşlarımızın ve yavrularımızın sıkıntısı daha iyi anlaşılacaktır. Bu nedenlerle Ulucami mahallemizde bulunan çay fabrikasının yeni yerine taşınmasının ardından söz konusu araziye Yeni Doğan ve Çocuk Hastanesi yapılmasını talep ediyoruz. İlçemize getirilecek en büyük hizmet bu okacaktır. Eğer teklifimiz olumlu karşılanır ve Ulucami mahallesine bir hastane yapılırsa Güneysulu vatandaşlarımızda müteşekkir olacaktır.”

 

Ulucami mahallesinde Yeni Doğan ve Çocuk Hastanesi’nin yapılmasıyla ilçe ekonomisinin de gelişeceğini ifade eden Baş, “Ulucami Çay Fabrikası’nın yaklaşık 250 metre ilerisinde TOKİ tarafından 158 adet konut yapıldı ve anahtar teslimleri yapıldı. Bu nedenle söz konusu araziye yeni konutlar inşaa edilmesinin yerine yapılacak bir hastane ilçemize ve vatandaşlarımıza daha yararlı olacaktır. Bu talebimizin olumlu karşılanmasını bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mhp güneysu, ahmet baş, rize şehir hastanesi, rize yeni doğan hastanesi
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı