Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 19:14
 
MHP Fındıklı'dan ESP'li Köse'ye Sert Tepki
MHP Fındıklı İlçe Başkanı Doğan İnce, HDP'lilerin yürüyüşüne destek açıklamasında bulunan ESP'lilere sert tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
MHP Fındıklı'dan ESP'li Köse'ye Sert Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fındıklı İlçe Başkanı Doğan İnce, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Fındıklı İlçe Başkanı Turgay Köse tarafından yapılan HDP yürüyüşüne destek açıklamalarına ateş püskürdü. HDP'nin attığı hain adımlara Fındıklı'yı karıştırmanın kimsenin haddi olmadığını belirten İnce MHP olarak bu girişimlere asla müsade etmeyeceklerini ifade etti. İnce'nin açıklaması şöyle:

 

"Ülkemiz bir yandan Suriye’de, bir yandan Irak’ın kuzeyinde, bir yandan Akdeniz’de, bir yandan Libya’da haklı mücadelesini sürdürürken bir yandan da içeride provakasyonlarla uğraşmaktadır. Her dönem Türkiye’ye ve Türk milletine hasım odakların içerideki taşeronları, bu dönemde de Türkiye’yi karıştırmak, ilerleyişinin önüne geçmek için hain emellerini devreye sokmuşlardır.


Bu ihanet şebekelerinden biri de PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’dir. Şehit düşen evlatlarımız, kundakta katledilen yavrularımız için bugüne kadar tek bir söz söyleme cesaretinde bulunamayan HDP, düzenlediği sözde demokrasi yürüyüşü ile ihanete doğru adım atmaya devam etmektedir. Biz biliyoruz ki HDP; demokrasiden de insanlıktan da şeref ve haysiyetten de nasibini almamıştır.
Geçtiğimiz günlerde ezilenlerin haklarını savunduğunu iddia eden fakat her dönem zalimlerle iş tutan bir siyasi parti ise güzide ilçemiz Fındıklı’nın da ismini kullanarak bu hain adımlara destek veren açıklamalarda bulunmuştur. HDP’nin pilot partisi olan bu partinin ve temsilcilerinin söz diye söylediği lakırdıların ne ülkemizde ne Rizemizde ne de Fındıklımızda itibar görmesi hiçbir şart altında mümkün değildir. HDP’nin attığı bu hain adımlara Rize’mizi ve Fındıklı’mızı karıştırmak kimsenin hakkı olmadığı gibi haddi de değildir. 


Fındıklımız Rize’nin her bir köşesinde olduğu gibi kalbi Türkiye ve Türk milleti için atan vatandaşlarımızın yaşadığı mümtaz bir beldemizdir. İhanetine Fındıklı’mızı alet etmek isteyenler bilsinler ki; Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu girişimlere asla müsade etmeyeceğiz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Fındıklı'dan, ESP'li, Köse'ye, Sert, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı