Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 00:44
 
MHP'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Siyaset Haberi
MHP'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı İhsan Alkan Cumhuriyeti'n ilanının 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımaldı.

 

MHP İl Başkanı Alkan Mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Türk milleti, Milli Mücadelede yedi düvele karşı topyekün bir mücadele ortaya koymuş ve bu haklı direnişinden zaferle çıkmayı bilmiştir. İşgal ve bölünmeye karşı çıkan, mandacı fikirleri elinin tersiyle iten milletimiz kararlılık içerisinde yürüdüğü bu yolu 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

 

96 yıllık Cumhuriyet tarihimizde ülkemiz ve aziz milletimiz birçok dahili ve harici tehditle karşı karşıya kalmış, fakat tüm bu tehditleri defetmeyi başarmıştır. Tarihinden aldığı ilhamla damarlarındaki asil kanın bilincinde olan Türk milleti gelecekte de kendi öz benliğine karşı oluşacak bütün tehditleri alt etmeyi bilecektir. Böylece Cumhuriyetimiz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle ilelebet payidar kalacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadelemizin başkahramanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin varolması ve yaşaması için çaba sarfeden tüm büyüklerimizi, ülkesini canından aziz bilen kahraman şehitlerimizi saygı ve hürmetle anıyorum"

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'den, Cumhuriyet, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı