Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 09:00
 
MHP'den ÇAYKUR Genel Müdürü Açıklaması!
Siyaset Haberi
MHP'den ÇAYKUR Genel Müdürü Açıklaması!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyesi olan Lütfi Kaşıkçı bir dizi ziyaret kapsamında Rize’ye geldi.

 

MHP Rize İl Başkanlığı’nın başlattığı Çay Kanunu Önerisi çalışmaları kapsamında Rize’ye gelerek çay ile alakalı paydaşları ziyaret eden MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MHYK Üyesi Recep Bakırcı, İl Başkanı İhsan Alkan ve beraberindeki heyet, ilk olarak Çayeli Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı ve İlçe başkanından bilgi alan Kaşıkçı sonrasında Rize Ziraat Odası yönetimi ve ilçe ziraat odası başkanları ile bir araya geldi. RZO Binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Kaşıkçı, hazırladıkları öneri ile alakalı bilgi vererek Ziraat Odası başkan ve yöneticilerinin fikirlerini aldı. Sırasıyla Rize Ticaret ve Sanayi Odası ve Rize Ticaret Borsası’nı da ziyaret eden Kaşıkçı daha sonra Rize Çay Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret etti. ÇAYÜDAD Başkanı Mustafa Mavi’nin karşıladığı Milletvekili Kaşıkçı, üreticilerin problemlerini ve çözüm önerilerini dinledi. Kaşıkçı daha sonra Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde (ÇAYKUR) Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ile görüştü. Hazırladıkları öneri hakkında bilgi veren Kaşıkçı Alim’den bilgi aldı.


MHP’nin TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyesi olan Lütfi Kaşıkçı  ziyaretlerinin ardından MHP İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen ‘ÇAYKUR Genel Müdürü’nün atanmayışı’ hakkında ki soruya “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler ÇAYKUR Genel Müdürü olarak Yusuf beyi görüyoruz. Bizim muhatabımız odur. Dolayısıyla toplantılarımızı kendisiyle yaptık. Kendisinin vekaleten görevi sürdürme durumu var, inşallah kısa zamanda asaleten de ataması yapılır” dedi.

 

Öte yandan ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, geçtiğimiz hafta CHP'ye 'ÇAYKUR'un özel sektöre çay satması' konusu üzerinden eleştiri yapan MHP İl Başkanı İhsan Alkan'a cevap vermişti. Alkan CHP İl Başkanını işaret ederek 'ÇAYKUR'un özel sektöre çay satmasını eleştiriyorsan, kendi belediyen olan Arhavi Belediyesi'nin bu çaydan almasını da eleştir' ifadelerini kullanmış, Alim ise 'Paran varsa sana da satayım' gibi komik bir uslüpla Alkan'a cevap vermişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Rize, MHP Milletvekili, Lütfi Kaşıkçı, Yusuf Ziya Alim
Yorumlar
Haber Yazılımı