Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:54
 
Lipton’dan eylem yapan işçilerle ilgili açıklama
Arhavi fabrikasında üretime ara verilmesinin ardından eylem yapan işçiler, Rize’nin Fındıklı ve Pazar ilçesindeki fabrikalar ile Arhavi de dahil olmak üzere bölgedeki çay alım noktalarında çalışabilecek
EKONOMİ Haberi
Lipton’dan eylem yapan işçilerle ilgili açıklama

Geçtiğimiz hafta Artvin’in Arhavi ilçesinde üretimi 1 yıl askıya alan Lipton’a ait çay fabrikasının çalışanları eylem yaparak haklarını aramış ve haberlere konu olmuştu.

 

Eylemin ardından yapılan görüşmeler neticesinde Lipton tarafından yapılan açıklamayla ürün stokları nedeniyle fabrikanın 1 yıl üretime ara verdiği dile getirilirken çay alımlarının bölgede devam edeceği ve fabrika çalışanlarının da bölgede bulunan Pazar ve Fındıklı’daki Lipton’a ait fabrikalarda çalışabilecekleri ifade edildi.

 

Lipton’dan yapılan açıklamada “Mevcut ürün stok miktarımız nedeniyle üretimimizi yeniden planlayarak, Mayıs ile Eylül aylarını kapsayan çay alım sezonunda Lipton Arhavi fabrikamızda 2019 yılı için üretime ara verilmiştir. Arhavi bölgesinden yaş çay alımlarımızı devam ettirirken 2019 yılı üretimimizi Pazar ve Fındıklı’daki fabrikalarımızda gerçekleştireceğiz. Arhavi fabrikamızdaki ekip arkadaşlarımız görevlerini Pazar ile Fındıklı fabrikalarımızda ve Arhavi de dahil olmak üzere bölgedeki çay alım noktalarımızda sürdüreceklerdir. Özel sektör çay üreticileri arasında sendikal çalışma sistemine sahip tek şirket olarak, bu süreci sendikamız ile yakın iş birliği içerisinde, şeffaf ve kesintisiz bir iletişim içerisinde yürütmekteyiz. Bölgenin en köklü özel sektör üreticisi olmanın sorumluluğuyla 33 yıldır olduğu gibi çalışanlarımız, çiftçiler, yerel yönetimler ve sivil toplum ile Doğu Karadeniz’in sosyal, ekonomik ve çevresel hayatına değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lipton’dan, eylem, yapan, işçilerle, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı