Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 01:33
 
Karakoyun: 28 Şubat En Çok Sermayeyi Vurdu!
Ekonomi Haberi
Karakoyun: 28 Şubat En Çok Sermayeyi Vurdu!

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) hakkında bilgi veren Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, kuruluşlarının 28 Şubat sürecinde gerilediğini, hukukun ve demokrasinin olmadığı yerlerde en büyük yarayı sermayenin aldığını dile getirdi. 

 

Rize’de bir çok iş adamının STK’larda yer almadığını ve bu insanlarla beraber hareket etmek istediklerini, bu nedenle de ASKON’un çatısı altında toplanmaya karar verdiklerini dile getiren Karakoyun “ASKON 1998 yılında Rahmetli Necmettin Erbakan tarafından kuruldu, yani eski bir kurum. Rize’de de vardı fakat sonradan kapandı. 28 Şubat döneminden sonra ASKON epey bir yara aldı. Hukukun ve demokrasinin olmadığı yerlerde en büyük yarayı sermaye alıyor.  ASKON’da 28 Şubatta bundan nasibini almıştır. Belirli bir gerileme yaşadı. Tabi ki şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından destekleniyor. Biz Rize’de çok sesli, çok sesli derken kargaşa çıkaran değil, çok sesli bir topluluk oluşturmak istedik. Biz bunu genel merkeze sunduk. Bizi ilgilendiren her konuda biz var olacağız. Bunu söyledik ve bu konuda destek te aldık. Rize’de işadamı olum, çok ciddi istihdam sağlayan iş adamları var. Bu iş adamları hemen hemen hiçbir kurumda yok. Biz dedik ki ‘Sizinle beraber biz ASKON’u oluşturalım. Yeni bir STK, biz bunu kuralım Rize’ye yararlı olalım. Hepinizin Rize ile ilgili projeleri var. Biz bu projeleri ASKON ile birlikte duyuralım. Yanlış yapıldığını düşündüğümüz bir proje varsa bunu düzeltmeyi de ASKON eliyle yapalım’. Tabi ki bir birleşme oldu” ifadelerini kullandı.

 

Rize’de ciddi bir STK boşluğu olduğunu düşündüklerini ve Rize’de sosyal sorumluluk projeleri de dahil olmak üzere bir çok projede adlarının olacağını ifade eden Karakoyun “Bir işadamı bir yatırımı belki tek başına gerçekleştiremiyor ama en az 2-3 kişi olduklarında ve birbirlerine güvendiklerinde bu işi gerçekleştirebilirler. Biz mesela bununla alakalı bir iki şey düşünüyoruz. ASKON’da birbirini tanıyan, arkadaş olan, birbirine güvenen işadamlarının bir araya gelip, yeni şirketler kurup, yeni istihdam sahalarının sağlanması, yeni iş alanları oluşturması bizim hedefimiz. Sosyal sorumluluk projelerimiz var. Rize’de sosyal sorumluluk projelerinde adımız olacak, bir sıkıntı olduğunda biz bu konuya müdahil olmaya çalışacağız. Bilindiği üzere şuanda kentsel dönüşüm ile alakalı sıkıntılar var biz bunlara gireceğiz. Sanayi olayı var bizim bununla alakalı özüm önerilerimiz var. Rize biz arkadaşlar olarak bir STK boşluğu olduğunu düşündük. Bu ciddi bir sorun. Biz bu STK boşluğunu tek başımıza dolduramayız ama gördüğümüz yanlışları yapmayacağız” şeklinde konuştu.

 

İlk genel kurul 28 Şubat'ta

Yeni kurulan ASKON Rize Şubesi’nin 28 Şubat’ta ilk genel kurullarını Genel Başkan Orhan Aydın’ın da katılımıyla gerçekleştireceklerini sözlerine ekleyen Karakoyun “Biz şuanda ASKON’da 38 iş adamıyız. Hemen hemen bin 300’e yakın da eleman çalıştırıyor bu işadamlarımız. Bir şeyi belirtmek işitiyorum; ASKON’da ki iş adamlarının istihdamları genelde hep Rize üzerinde. Biz bunu oluşturduk. Şimdi Allah’ın izniyle Şubat ayının 28’inde Genel Başkanımız Orhan Aydın’ın da katılımıyla ilk genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Askon Rize Şubesi, Recep Ali Karakoyun, ASKON Rize, Rize Kentsel Dönüşüm, R
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı