Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 16:02
 
İYİ Parti'den Sosyal Medya Paylaşımlarına Suç Duyurusu
Siyaset Haberi
İYİ Parti'den Sosyal Medya Paylaşımlarına Suç Duyurusu

İYİ Parti Rize İl Başkanlığı, sosyal medyada paylaşılan içerisinde bölücü terör örgütü lideri ve Fetullah Gülen’inde bulunduğu montaj hakkında suç duyurusunda bulundu. 

 

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ve yeni doğan çocuğu hakkında yapılan çirkin saldırıları kınayan İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık “Maalesef son dönemlerde sosyal medya aracılığıyla adeta toplumun her bir kesimini provoke etmek amacıyla edep ve ahlak dışı paylaşımların arttığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni doğan torunu ve kızı üzerinden yapılan kadın ve çocuk bedenini üzerinden yapılan iğrenç paylaşımları Genel Başkanımız Meral Akşener’in de en üst perdeden kınadığı bizler de kınıyor ve lanetliyoruz. İlgili kişiler hakkında da gerekli hukuki ve yasal sürecin başlatılmasını talep ediyoruz” dedi.

 

Özyanık AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Hamza Gönenç’in sosyal medya hesabında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, yanında PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ve FETÖ elebaşı Fettullah Gülen ile gösteren bir paylaşıma yer vermesine de tepki gösterdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yer aldığı paylaşım hakkında suç duyurusunda bulunan İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Öyzanık “Bununla birlikte, maalesef bir parti temsil makamında olan Ak parti Küçükçekmece meclis üyesi olan bir şahıs, kendisine ait sosyal medya sayfaları üzerinden Genel Başkanımız Meral Akşener'i kadın bedeni üzerinden ve terör örgütü üyeleriyle yan yana göstermek suretiyle hedef alan edep ve ahlak dışı çirkin paylaşım gerçekleştirmiştir. Biz bu şahısla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacağız”  dedi.


İl Başkanı Özyanık Kendilerinin yaptığı gibi AK Parti’nin de aynı nezaketi göstererek paylaşımı lanetlemesi gerektiğini, ayrıca kendi partilerinden olduğu için gerekli yaptırımı uygulamaları erektiğini dile getirtirdi. Özyanık “Partisinin de bu paylaşımı kınayıp lanetleyerek, gerekli yaptırımı ivedilikle yerine getirmesini temenni ediyoruz. Türk siyasetinde edep ve ahlak dışılıkla mücadelenin tek yolu siyasi partinin öncelikle kendi içinde temizlik yapmasından geçmektedir. İYİ Parti; Türk siyasetinde, kurulduğundan beri terör örgütlerine karşı net tavrı olan, tüm vatandaşlarımıza kapılarına sonuna kadar açarken, Türk devletine ve bayrağına karşı olan herkesi kırmızı çizgisi kabul eden bir partidir. İYİ Parti’nin, Genel Başkanı Sn. Meral Akşener’in terör örgütü üyelerinin fotoshop uygulamasıyla bir araya getirildiği bir resimde, yer alması kadın bedeni üzerinden aşağılanması tüm İYİ Parti camiasını derinden üzmüştür. Bu fotoshop İYİ Partiye gönül vermiş milyonlarca insanı üzdüğü gibi, sağduyulu birçok vatandaşında tepkisini çekmiştir. Şüpheli Ak Parti Belediye Meclis üyesinin yapmış olduğu ahlak dışı bu paylaşımı ile İYİ Parti Genel Başkanı Sn.Meral Akşener’e alenen hakaret ettiği ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama suçunu işlemekle birlikte, yine şüphelinin paylaşımının başlığında yazdığı "Bunları Ve Sevenlerini Ahirettede Ayırma…” ibaresi ile aynı hakareti sevenlerine yani yol arkadaşlarına karşı da işlemiştir” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ayşegül özyanık, iyi parti rize, meral akşener,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ Parti'den Sosyal Medya Paylaşımlarına Suç Duyurusu
Yorumlar
Haber Yazılımı