Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 19:10
 
İYİ Parti'de İlk Aday Çıktı!
Siyaset Haberi
İYİ Parti'de İlk Aday Çıktı!

Haber: İlyas Gür

 

İYİ Parti Rize Merkez ilçe Başkanı Aşkın Gürsü sabah kahvaltısında gazetecilerle bir araya gelerek 15 Şubatta İYİ Parti Rize merkez ilçe kongresine tekrar başkanlığa aday olacağını duyurdu.

 

İYİ Partinin bir cesurlar hareketi olduğunu ifade eden İYİ Parti Rize Merkez ilçe Başkanı Aşkın Gürsü, “Kuruluşundan bu yana milletimizin ümidi olan cesurlar hareketi emin adımlarla iktidar olmaya yürümektedir. Partimiz, korku imparatorluğunu yıkarak milletimizin derin bir nefes almasını sağlamıştır. Bugün iktidar sahiplerinin geçmişte övünerek yaptıkları siyasetin içinin tamamen boş olduğu görünmektedir. Liyakatsız insanların önemli görevlere getirilmesiyle birlikte ekonomik çöküntü yaşamaktayız. Bugün alım gücü düşmüştür. Vatandaş ay sonunu getirememektedir. Bugün alım gücü düşmüştür. Vatandaş ay sonunu getirememektedir. Özellikle doğalgaz ve elektiriğe yapılan fahiş zamlar ev kirası boyutunu aşmıştır. Eğitim, sağlık, sanayi, tarım ve hayvancılıkta ülkemizin kayıpları ortadadır. Bunun yanı sıra iktidarın kötü dış politikasıyla ülkemiz mülteci akınına uğratılarak demografik yapımız gün geçtikçe tehlikeye sokulmaktadır. İYİ Parti bütün sıkıntıların çözümü konusunda hazır ve milletinin emrindedir.” diye konuştu

 

İYİ Parti Rize merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürsü kuruluşundan bu güne iki seçim geçirdiklerini ifade ederek, “Genel seçimlerde aldığımız oyu yüzde seksen artırdık. Rize Merkez'de 24 Haziran 2018 Genel Seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanlığında 3728, Milletvekilliği seçim sonuçlarında 5192 oy alan partimiz bizim İlçe Başkanlığımız süresi içerisinde Rize Merkez'de yerel seçimlerde 8835 oy alarak yükseliş istikrarını sürdürmüştür” dedi.

 

İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürcü, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in başlattığı ve İYİ Parti teşkilatlarının yoğun çabasıyla devam eden yeni üye kampanyası ülke çapında meyvelerini vermeye devam etmektedir. İYİ Parti üye sayısını 19 günde 42 bin 533 artırarak en fazla üye yapan parti olmuştur. Kuruluşunun 2. yılını dolduran partimizde kısa sürede kurucu yedek yönetim, asil yönetim ve il başkan yardımcığı görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Akabinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığına atandım. İlçe Başkanlığım süresince yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayımız, İl Genel Meclisi adaylarımız ve Belediye Meclis Üyesi adaylarımızla beraber dur durak bilmeden çalmadığımız kapı, tokalaşmadığımız el bırakmadık. Teşkilatlanarak kaliteli bir seçim süreci geçirdik. Sadece Rize Merkez'de değil diğer ilçelerde de yetişebildiğimiz kadar çalışmalarımızı sürdürdük.” şeklinde konuştu.

 

İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Aşkın Gürsu, “Yerel seçim bittikten sonra İstanbul'da tekrarlanan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalara katıldık. Rize Merkez İlçede sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek ilimizle alakalı sorunlara çözüm arayışında bulunduk. Kahve sohbetleri, ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri ve stand kurarak vatandaşın dertlerini birinci ağızdan dinledik. Vatandaşın dile getirdiği problemleri gerek merkez ilçe toplantılarımızda gerekse Meclise taşıyarak çözüme ulaştırmaya çalıştık. Bu görevi icra ederken masa başında değil sahada aktif bir şekilde rol aldık. Vatandaşımızın sorunlarını temelden öğrenmek amacıyla köy ve mahalle başkanları atadık ve atadığımız başkanlar tarafından bildirilen sorunlara çözüm arayışında bulunduk. Rize’mizde sağlık, kamulaştırma ve kentsel dönüşümden doğan sıkıntılar vatandaşlarımızın büyük mağduriyetine yol açmaktadır. Bunların yanı sıra Rize'deki çarpık kentleşme, sahil düzeni, sanayi ve pazarcı esnafımızın yer sorunu, trafik ve park sorunu hala çözüme kavuşturulamamıştır. En önemlisi de gerekli yasal düzenlemeler yapılmayarak Rizelinin temel geçim kaynağı olan çayın hak ettiği değeri bulamaması ve de çiftçimizin özel sektöre mecbur kılınmasıdır. Türkiye'nin en büyük kurumlarından olan Çaykur'un her dönem kar etmesi gerekirken zarar açıklaması vatandaş tarafından Çaykur'un özelleştirileceğine dair endişelerini artırmaktadır.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ Parti Rize İl Başkanlığı, İyi Parti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı