Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 19:49
 
İstanbul'dan Geldiler 2 Kişiye Daha Bulaştırdılar!
Rize Haberleri Haberi
İstanbul'dan Geldiler 2 Kişiye Daha Bulaştırdılar!

İstanbul’dan eşiyle Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi’ne gelen bir çiftin ve onlarla temasa geçen bir başka çiftin korona virüs testi sonucu pozitif çıktı, 5 kişi de karantinaya alındı.

 

Olay Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi’nde meydana geldi. İstanbul’da bir yakının evinde olan F.K. eşi S.K.’yi arayarak İstanbul’a gelip kendisini almasını ve Rize’ye getirmesini istedi. Bunun üzerine S.K. İstanbul’a giderek eşini aldı ve birlikte Rize’ye geldiler.  Rize’ye geldiklerinde ise komşuları M.Ş. ve Ü.Ş. ile temas eden F.K. ve eşi S.K. yakalandıklarını fark etmedikleri korona vürüsü onlara da bulaştırdı. Bunu üzerine harekete geçen Sağlık Müdürlüğü ekipleri beldede 9 kişiyi karantinaya aldı. F.K. ve eşi S.K. ile M.Ş. ve eşi Ü.Ş. korona virüs teşhisi ile tedavi altına alınırken, çiftlerle temasta bulunan diğer 5 kişi de karantinaya alındı.

 

Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında güvenlik önlemleri alan beldede pozitif vaka çıkmasıyla güvenlik önlemleri daha da arttırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'dan Rize'ye gelen Korona Virüs
Yorumlar
Haber Yazılımı