Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 13:42
 
Genç MÜSİAD’dan Üniversitelilere Tecrübe Paylaşımı
Ekonomi Haberi
Genç MÜSİAD’dan Üniversitelilere Tecrübe Paylaşımı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Rize Gençlik Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genç Liderler topluluğu öğrencileriyle bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulunuldu.

 

MÜSİAD toplantı salonunda Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla yapılan tecrübe paylaşım toplantısında, öğrenciler staj yapma problemi, sosyal alan eksikliği, ulaşım problemleri, yurt sorunu, eğlence yeri azlığı gibi çeşitli konularda ki sorunları Genç MÜSİAD’lılarla paylaştılar.

 

Üniversite mezunu olduktan sonra iş hayatına atılacak öğrencilere, iş dünyasının beklentileri konusunda tecrübelerini aktaran MÜSİAD Rize Gençlik Kurulu Başkanı Emre Soykan, “İş hayatına yeni atılacak kişilerde işverenlerin arayacağı özelliklerin başında güzel ahlaklı olmaları gelmektedir. Güvenilir, çalışkan, güçlü iletişim kurabilmeleri, bilmeye, öğrenmeye açık olmaları, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren ve kurumuna katkı sağlayan, fırsat ve tehlikeleri görebilen tedbir alabilen, işini takip eden ve sonuçlandırabilen, çalışma isteği ve çalışma alışkanlığı gibi özellikleri olan kişiler işverenler tarafından asla geri çevirmez. Bu kişiler asla işsiz kalmaz ve hedeflerine her zaman ulaşır.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, MÜSİAD’dan, Üniversitelilere, Tecrübe, Paylaşımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı