Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 14:04
 
Gazeteciler Derneğinden Önemli Çağrı!
Rize Haberleri Haberi
Gazeteciler Derneğinden Önemli Çağrı!

Corona virüsünün yayılması ve ülkemizde alınan tedbirler konusunda vatandaşların tedbirlere uyması gerektiğini belirten 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak durumun gün geçtikçe ciddileştiğini söyledi.

 

Ülke genelinde ve birçok Avrupa ve Asya ülkelerinde alınan tedbirlerin daha sıkı olduğunu belirten 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak “ Maalesef henüz işin ciddiyetine varmayan insanlarımız var. İlimizde şu an itibarı ile 7 vaka görüldü ve hastanede tedavi altındalar. Maalesef ilimize dışarıdan gelenlerden bu mikrobu almaya devam ediyoruz. Ülke genelinde başlatılan evde kal uyarısına Rizeliler olarak fazla sahip çıkmadık. Nisan ayı içinde ilimize çok sayıda gurbetçimiz gelecek, virüsün yayılma hızı daha çok artacak, bu nedenle insanlarımızın daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Elbette bu zorlu süreci birlikte atlatacağız, tek dileğim bu süreci kazasız, belasız atlatmak, bunun için Rizeliler olarak alınan tedbirlere riayet etmemiz gerekiyor” dedi.

 

Biz sizin adınıza sokaktayız

Ülkede ve ilimizde yaşanan sıkıntılar ve sorunlar ile ilgili Rizeliler adına sokakta olduklarını belirten Bayrak “ Rize de ki gelişmeleri gazete veya gazetelerimize ait internet sitesinden takip edebilirsiniz, bizler sizler adına sokaktayız ve meslektaşlarım ile birlikte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Rizeliler olarak çocuklarımızın ve yakınlarımızın hayatlarını korumak bizlerin elinde, sorumlu olduğumuz kişiler var ve bu süreci en iyi şekilde atlatmak için bizleri takıp etmenizi istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazeteciler, Derneğinden, Önemli, Çağrı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı