Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 21:36
 
Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu'ndan 'İftira Kampanyalarına Tepki'
Siyaset Haberi
Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu'ndan 'İftira Kampanyalarına Tepki'

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’na ilçeden büyük destek. Belediye başkanı Çervatoğlu, başta iktidar kanadından olmak üzere bazı kamu kurum ve görevliler tarafından şahsına ve belediye hizmetlerine yönelik karalama ve iftira kampanyalarına tepki olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Fındıklı meydanında ilçe halkına seslenen Çervatoğlu’nun açıklaması esnasında CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, ilçe başkanları ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

Tepkisini sert bir dille ifade eden Fındıklı Belediye Başkanı Ercümenet Şahin Çervatoğlu “Bugün Genel Başkanımız Hak, Hukuk, Adalet için yola çıkmıştı bir yıl önce. Biz Hak, Hukuk, Adalet için bedenimizi toprağa yatıran bir anlayıştanız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Her şey herkese rağmen çok güzel olacak.” Dedi.

 

Basın açıklaması esnasında meydanda toplanan kalabalığı kontorl etmek amacıyla bulunan emniyet mensuplarına seslenen belediye başkanı Çervatoğlu “İyi ki varsınız. İyi ki sizin evladınız, kardeşiniz, omuzdanışınızım. Benim için bu büyük bir onur. Bu desteği bütün Türkiye gördü. Sevgili emniyet mensupları lütfen müdahale etmeyin. Bu kadar korku ve kaygıya da gerek yok. Siz bizsiniz, biz siziz. Sevgili dostlar şimdi uygun bir şekilde dağılalım. Biz cenazemizi de kaldırmayı biliriz ve pandemi sürecini de en iyi şekilde geçiren ilçeyiz.” Dedi.

 

Öte yandan CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada “2019'un 31 Mart'ında seçilen Belediye başkanımızın şahsında ve dönem dönem partimiz aleyhine, bu sonucu hazmedemeyenler tarafından iftiralar ve karalamalar olmuştur. Ancak gerek belediyemizin, gerekse partimizin önceliği kısır tartışmalar ve karalamalarla uğraşmak değil, halkımıza hizmet üretmektir. Seçim sonuçlarını kabullenemeyenlerin, siyaset üretmeyi sadece ötekileştirmek ve çamur atmak olarak algılayanların; -kimlerden ve nerelerden destek alıyorlarsa- Belediye Başkanımıza son günlerde yalan ve iftira atmak istediğinin farkındayız. Bizler milletimizin iradesine bu güne kadar sahip çıktık. Bundan sonra da sahip çıkacağız. Fındıklı halkı bu yalanları boşa çıkaracaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı İlçe örgütü olarak, belediyemizin yapmış olduğu tüm çalışmaların yanındayız. Bundan sonra da yapılacak olan tüm çalışmalara destek olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Olamaz da zaten. Buradan tüm Fındıklı halkına sesleniyoruz: "Farkındayız ve izliyoruz". Hiç kimse Fındıklı Belediyesinin, Fındıklı halkına hizmet etmesinin önüne geçemeyecektir. Buna asla izin vermeyeceğiz. Değerli Fındıklı Halkı 1 yıllık süreçte bizler de çok ders aldık. Bizler de eksiklerimizin gördük. Aldığımız derslerle, eksiklerimizi en kısa zamanda gidereceğiz. Çünkü kibrin egemen olmadığı, yanlışlarından ders çıkaran, gelişmeye açık, halkının yanında olan ve adı da, soyadı da Fındıklı olan bir belediye başkanımız var.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: (Rize Haber) - Rize Haberleri Editör:
Etiketler: Fındıklı Belediye Başkanı, Ercümet Şahin Çervatoğlu, fındıklı'da eyl
Yorumlar
Haber Yazılımı