Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 18:37
 
Finallere Katılmaya Hak Kazandılar
Eğitim Haberi
Finallere Katılmaya Hak Kazandılar

Gümüşhane’de hafta sonu gerçekleştirilen okul sporları dart gençler a kız - erkek müsabakaları sona erdi. Müsabakalar da Rize temsilcisi Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri büyük başarıya imza attı.
 
2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Dart Genç A Erkek - Kız Grup Müsabakaları 21-24 Şubat tarihlerinde 25 ilden yaklaşık 150 kız ve erkek sporcunun katılımıyla tamamlandı.
 
Aydın Doğan Spor Salonunda oynanan müsabakalar sonucunda Erkeklerde Yozgat Akdağ Madeni Anadolu Lisesi birinci, Rize Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi ikinci oldu. Kızlarda ise Rize Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi birinci olarak Adana’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
 
Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü Osman Aslıyüksek ''Öğrencilerimizin başarıları bizleri mutlu ediyor. İnanıyorum ki hem eğitimde, hem de sportif alanlarda öğrencilerimiz bizlere güzel dereceler getiremeye devam edecektir. Adana’da yapılacak Türkiye birinciliği yarışmasında başarılar diliyorum. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Öğrencilerimizin başarılı olmasında her türlü fedakârlığı gösteren büyük emekleri olan Beden Eğitimi Öğretmeni M. Berat Güney’i tebrik ediyorum." diye konuştu.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Finallere, Katılmaya, Hak, Kazandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı