Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 21:11
 
Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatına Başlanıyor!
Daha önce Diş Hekimliği Fakültesine satışı yapılan eski Paketleme fabrikası yıkımı tamamlanarak hafriyat işlemlerine başlandı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatına Başlanıyor!

Çaykur tarafından RTEÜ ne satışı gerçekleştirilen Paketleme fabrikası alanı tamamen yıkılarak hafriyat işlemleri başlatıldı.

 

Rize'de yayın yapan Tek Bayrak Gazetesi'nden Esin Bayrak'ın haberine göre; İslampaşa Mahallesinde bulunan Paketleme çay fabrikası alanı daha önce RTEÜ ne TİP merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesi yapımı için satılmıştı. Bir yıldır paketlemenin boşaltılması beklenirken Üniversite her geçen gün için ÇAYKUR’dan kira bedeli talep etmekteydi.

 

ÇAYKUR’un İyidere paketleme tesislerine taşınması ve Eski Paketleme tesislerinde bulunan atık olmayan malzemelerin alınması bekleniyordu. Çaykur tarafından paketleme tesislerindeki malzemeler alınarak çeşitli çay fabrikalarına taşınma işlemi başlatıldı.

 

Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alım paketleme tesislerinde bulanan bazı malzemeleri birçok fabrikada kullanabileceklerini bu malzemelerin hurdaya verilmesinin doğru olmadığını söylemişti.

 

Eski Paketleme tesislerinde bulunan malzemelerin taşınması ile birlikte paketleme binası yıkımı gerçekleştirildi.

 

İnşaat kısa sürede başlayacak

RTEÜ n den verilen bilgiye göre paketleme tesisinin boşaltılması ve yıkım işlemlerinin tamamlanması ile birlikte hafriyat işlemlerinin başlatılacağı belirtilerek “ Diş hekimliği fakültemiz yetersiz ve her gün binlerce insana hizmet ederken yerin dar olması nedeniyle zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Alanın boşaltılması ile birlikte hemen inşaatımızı başlatacağız, bir yıl gibi kısa bir süre içinde yeni yerimize taşınmak için çalışmalarımızı başlatacağız” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diş, Hekimliği, Fakültesi, İnşaatına, Başlanıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı