Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 23:00
 
Cumhurbaşkanı Açıkladı, Üreticiler Saat Tutmaya Başladı!
Rize Haberleri Haberi
Cumhurbaşkanı Açıkladı, Üreticiler Saat Tutmaya Başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirterek, "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır" dedi. Erdoğan, "MEB'e bağlı okullarda eğitim ve öğretim yılını bitirmeye karar verdik. Yeni eğitim yılı Eylül ayında başlayacak. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran'da faaliyete geçecek." ifadelerini kullandı.

 

ÇAY ÜRETİCİLERİ YARIN YOLA ÇIKABİLECEK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında memleketlerine gelemeyen çay üreticilerin kısıtlama  sonrası yola çıkabileceklerini belirten Erdoğan,’’ Çay hasadı için diğer illerden Karadeniz'e gitmek isteyenler, İçişleri Bakanlığından aldıkları izinlerle yarın gece sokağa çıkma sınırlamasının bitişiyle yola çıkabilecek. Böylece ülkenin önemli bir üretim kalemi olan çay hasadının sıkıntısız gerçekleşmesini sağlayacağız’’ dedi.

 

‘’CAMİLER İBADETE AÇILIYOR’’

Önemli açıklamalarda bulunan  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgın tedbirleri kapasamında ibadete kapatılan camilerin 29 Mayıs Cuma günü Cuma namazı ile birlikte tekrar ibadete açılacağını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çay üreticileri, çaykur, camiler ibadete açılıyor, çay, rize haberleri, istanbul
Yorumlar
Haber Yazılımı