Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 14:00
 
CHP Rize İl Başkanı Deniz'den 1 Mayıs Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
CHP Rize İl Başkanı Deniz'den 1 Mayıs Açıklaması

Deniz'in yaptığı açıklama şöyle:

 

"1 Mayıs Emek , Dayanışma ve Mücadele günümüz kutlu olsun. 1 Mayıs 1889 yılından beri tüm dünyada işçilerin emekçilerin dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanıyor. Ülkemizde de 1 Mayıs İlk olarak 1911 yılında Selanik’te 1912 yılında da İstanbul’da kutlanmış kutlanmış ve 1923 yılında Amele bayramı olarak kutlanarak resmi tatil günü ilan edilmiştir.


12 Eylül Faşizmi tarafından resmi tatil olarak kutlanılması yasaklanmış 2009 yılında yeniden Resmi tatil günü olarak kutlanmıştır.
Yoksulluğun, İşsizliğin rekorlar kırdığı, Ekonomik krizin toplumun tüm kesimlerini ağır baskısı altında tuttuğu bir dönem yaşıyoruz.
Her şeyin kötüye gittiği bir dönemde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerle yeni bir umudun ,gelecek güzel günlere inancın yeniden artmaya başladığı bir dönem başladı. Martın sonu bahar oldu. Ülkeye baharın gelmesini geciktirmeye çalışanlar bilsinler ki, bu işin geri dönüşü yok. Tomurcuklar çiçek açmaya durdu.

 

Çay Üreticisi Geleceğe Karamsar Bakıyor

 

İlimizde de işsizlik had safhada. Esnaf zor durumda. Çay üreticisi geleceğe karamsar bakıyor. Gübre fiyatlarında ki artış çay üreticisinin belini büküyor. Yaş çay alım fiyatlarında ki belirsizlik devam ediyor.Çaykur’un her an özelleştirilebilecek olması , ÇAYKUR’un Varlık Fonuna devredilmesi ÇAYKUR’un akibeti noktasında vatandaşlarımızı ümitsizliğe itiyor. Vatandaşlarımız ve çay Müstahsillerimiz biliyor ki ÇAYKUR Özelleştirilirse her şey bugünkünden bile daha kötü olur. Mevsimlik çalışan işçiler kadro bekliyor. Çay eksperleri sorunlarının çözülmesini bekliyor. Emeklilikte Yaşa Takınlar sorunlarının çözülmesini bekliyor,memurlar söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesinin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor..İnsanlarımız iş bekliyor, ekmek bekliyor, adalet bekliyor.

 

1 Mayıs'ta Fındıklı'da Bir Araya Geliyoruz

 

Bu nedenle ; işsizliğe yoksulluğa karşı çıkmak, ÇAYKUR’un özelleştirilmesine karşı çıkmak, gübre fiyatlarına karşı çıkmak, yaş çay alım fiyatlarının bir an önce açıklanmasını talep etmek, ÇAYKUR’un Varlık Fonundan çıkarılmasını talep etmek, mevsimlik işçilerin kadroya dahil edilmesini talep etmek, çay eksperlerinin sorunlarının çözülmesini talep etmek, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını talep etmek için, iş, ekmek, özgürlük ve adalet demek için, taleplerimizi hep birlikte yüksek sesle söylemek için 1 Mayıs’ta Fındıklı’da saat 12.00 de Tahiroğlu Köprüsünde bir araya geliyoruz.

Hayde 1 Mayıs’a. Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın işçinin, emekçinin dayanışma ve mücadele günü. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Rize, İl, Başkanı, Deniz'den, 1, Mayıs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı