Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 18:55
 
CHP'den ÇAYKUR Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz'den Varlık Fonu'nun satışa çıkarılmasına sert tepki..
EKONOMİ Haberi
CHP'den ÇAYKUR Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz "ÇAYKUR Rize'dir, Karadenizdir, vatandır. Satılamaz. Gün artık ÇAYKUR'a ve geleceğimize sahip çıkma günüdür" diyerek Varlık Fonunun satışa çıkarılmasına sert tepki gösterdi.

 

Varlık Fonuna alınan ÇAYKUR'un, Varlık Fonunun satışa açılmasıyla satılma aşamasına eldiğini ifade eden Deniz'in açıklamalrı şöyle:

 

"Daha önce de uyarmıştık.Varlık Fonuna alınan tüm kuruluşlar satılacaktır.Çünkü Varlık Fonu, ülkenin kalan tüm kuruluşlarını ipotek verme ve ardından satma kuruluşudur. Artık bu durum yayınlanan resmi gazete ile kesinleşti.Bugünden itibaren bir sabah kalktığımızda ÇAYKUR'un satılmış olduğunu görebiliriz. ÇAYKUR Varlık Fonundan çıkarılmalı ve Ülkenin geleceğini ipotek altına alan Varlık Fonu kaldırılmalıdır. Rize'nin ve bölgenin en önemli geçim kaynağı olan çay ve onun koruyucusu ÇAYKUR'un satılması Rize'nin, Trabzon'un, Artvin'in ve bu bölgelerde yaşayan yüz binlerce üreticinin ve ailelerinin idam fermanı vermek demektir. Bu nedenle tüm partililer, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, borsaları, birlikleri, kooperatifleri, odaları, çay üreticilerini ve vatandaşlarımızı daha fazla gecikmeden bugünden ÇAYKUR'un satılmasına karşı durmaya ve bu satışa karşımücadeleyi örgütlemeyedavet ediyoruz. Bu mücadeleyi örgütlemek zorunda olan tüm kuruluşların bir an önce toplanması gerektiğini öneriyoruz. ÇAYKUR, Rize'dir, Karadenizdir, vatandır. Satılamaz.."

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'den, ÇAYKUR, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı